Windows 10 mu daha iyi 11 mi?

MemocanRe

Zeptopat
Daha fazla  
Sadece merak ettim Windows 11 dedikleri gibi FPS düşmesi tarzı şeyler yapıyor mu? Yeni bilgisayar aldığımda kurmayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS düşmesi falan çok fazla yok fakat yeni sistem aldığımda 11 kurdum, 3-4 ay stabil kullandıktan sonra verdiği hata yüzünden format atmak zorunda kaldım. Sonra Windows 10'un üstün istekleriyle tekrar geçeyim bari dedim ama asla 10 kadar stabil bir işletim sistemi değil o yüzden tekrar 10a döndüm.

FPS düşürmüyor. RAM kullanımında ciddi bir artış var. Eğer kuracaksanız ne kadar iyi sisteme kurarsanız kurun telemetriyi kapatıp, OneDrive'ı kaldırıp (kullanıyorsanız durum değişir tabii ki), Xbox Game Bar'ı silip, Revo Uninstaller'dan sistem uygulamalarının birçoğunu kaldırıp yerine daha hafif ve açık kaynak programlar kullanmanızı öneriyorum. Ayrıca explorerpatcher kullanarak belirli Windows 10 özelliklerini isteğe bağlı geri getirip, özelleştirebilirsiniz.
Artı olarak üstteki aşamaların hepsini Windows 10 için de gerçekleştirmenizi öneririm. Neden daha düşük RAM kullanımı ile çalıştırmak varken yüksek RAM kullandırtasınız değil mi?

1714413348874.png

Kendi mevcut Revo Uninstaller Windows apps kısmım böyle, video ve ses dosyalarını oynatmak için VLC, resim dosyalarını açmak için Powertoys'un peek özelliği (CTRL + space) ile veya dümdüz paint ile açmayı tercih ediyorum.

FPS düşürmüyor. RAM kullanımında ciddi bir artış var. Eğer kuracaksanız ne kadar iyi sisteme kurarsanız kurun telemetriyi kapatıp, OneDrive'ı kaldırıp (kullanıyorsanız durum değişir tabii ki), Xbox Game Bar'ı silip, Revo Uninstaller'dan sistem uygulamalarının birçoğunu kaldırıp yerine daha hafif ve açık kaynak programlar kullanmanızı öneriyorum. Ayrıca explorerpatcher kullanarak belirli Windows 10 özelliklerini isteğe bağlı geri getirip, özelleştirebilirsiniz.

Artı olarak üstteki aşamaların hepsini Windows 10 için de gerçekleştirmenizi öneririm. Neden daha düşük RAM kullanımı ile çalıştırmak varken yüksek RAM kullandırtasınız değil mi?
Arkada steam, epic, duvar kağıdı ile 6.7 Ram harcıyor. Daha ne kadar düşüreceksiniz? (32GB Ram var.)

Arkada Steam, Epic, duvar kâğıdı ile 6.7 RAM harcıyor. Daha ne kadar düşüreceksiniz? (32 GB RAM var.)

1714413692661.png

1714413833869.png

Discord, Spotify, Steam, Firefox, rainmeter, transculenttb açık. Idle durumda iken 2.5-3 GB civarı RAM yiyor. Bir Linux kadar olmasa da Windows için gayet iyi değerler.

Eki Görüntüle 2181974

Kendi mevcut Revo Uninstaller Windows apps kısmım böyle, video ve ses dosyalarını oynatmak için VLC, resim dosyalarını açmak için Powertoys'un peek özelliği (CTRL + space) ile veya dümdüz paint ile açmayı tercih ediyorum.

Evet mantıklı buldum 16 GB RAM olmasını planlıyorum bilgisayarımda gereksiz RAM kullanılmasını istemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı