Windows 10 sistem sürekli mavi ekran hatası veriyor

ChuaLity06

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 10 gündür bir türlü çözemediğim, çözüm için her şeyi yaptığım mavi ekran hataları alıyorum. Daha önce birkaç kez konu açtım çözüm için bana yazılan her şeyi yaptım fakat bir hatayı çözünce arkasından başka bir hata daha alıyordum. BIOS, chipset ve ekran kartı sürücülerim güncel. Aldığım bazı mavi ekranlardan dolayı 3 kez DDU'dan bilgisayarı güvenli modda çalıştırıp ekran kartı sürücülerini silip tekrar yükledim. Sfc/ scannow ve DISM komutunu kaç kez kullandığımı hatırlamıyorum bile. Daha önce BattlEye anti hile yazılımını silmem gerektiği söylenmişti fakat hiç yüklememiştim bile. Windows sürümüm güncel. RAM testi yaptığımda herhangi bir sorun çıkmadı. HDD ve SSD sağılığı yerinde HDD'de herhangi bir bad sector bulamadım. HDD'de defrag işlemini yaptım. Bilgisayar da virüs taraması yaptım fakat bir şey bulamadım.

Hatalardan bazıları:
KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
PFN_LIST_CORRUPT.
KERNEL_MODE_HEAP_CORRUPTION
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR

Minidump dosyaları (minidump dosyalarını mavi ekran aldığım tarihe göre klasör klasör ayırdım): Minidump.rar

Sürekli minidump dosyası paylaşmak artık yorucu olmaya başladı. Bu sorunu çözmeme yardım edecek, minidump dosyalarından anlayan, ilgilenecek birisi varsa şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımsal hatalar üzerinde duruyorum da donanımsal bir hata da olabilir. Bilgisayarın özelliklerini yazar mısın?
Anakart: ASUS TUF Gaming A520M PLUS
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 AF
RAM: Corsair DDR4 Vengeance 2x8 GB 3200MHz
Ekran kartı: MSI RTX 3060 Ventus 2X 12g OC
SSD: Corsair MP510 M.2 240GB
HDD: Seagate BarraCuda ST500DM009 SATA 3.0 7200 RPM 3.5" 500 GB

O kısımda bir sürü "hata" veya "uyarı" bölümü var. Ekran görüntüsü atmamı mı istiyorsunuz?

Son düzenleme:
D bölümünde HDD var. Daha önce HD Tune programında kablo uyarısı vermişti bende güç ve SATA kablolarını değiştirmiştim. Problemin sebebi herhangi bir HDD taktığımda mı oluyor yoksa HDD de bir arıza mı var?

SATA ile güç kablolarını sök ve kullan bilgisayarı. 1 saat yeter herhalde mavi ekran kontrolü için. Herhangi bir HDD ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

SATA ile güç kablolarını sök ve kullan bilgisayarı. 1 saat yeter herhalde mavi ekran kontrolü için. Herhangi bir HDD ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Yani anakartın SATA girişlerini bir daha kullanamayacağım anlamına mı geliyor? Çünkü ana kartta bir tane M.2 girişi var SSD'nin depolaması az olduğu için Windows'u SSD'ye kurarak HDD' de tüm verilerimi saklayarak kullanıyordum.

Yani anakartın SATA girişlerini bir daha kullanamayacağım anlamına mı geliyor? Çünkü ana kartta bir tane M.2 girişi var SSD'nin depolaması az olduğu için Windows'u SSD'ye kurarak HDD'de tüm verilerimi saklayarak kullanıyordum.

Ben böyle şeyler yazdığımı düşünmüyorum sen bunları nasıl bağdaştırdın da tüm anakart SATA portları sorunlu gibi bir anlam çıkardın gerçekten hayrete düştüm. Sadece mevcut HDD olmadan sistemi kullan ve eğer mavi ekran çözülüyorsa ona göre devam edelim diyorum.

Ben böyle şeyler yazdığımı düşünmüyorum sen bunları nasıl bağdaştırdın da tüm anakart SATA portları sorunlu gibi bir anlam çıkardın gerçekten hayrete düştüm. Sadece mevcut HDD olmadan sistemi kullan ve eğer mavi ekran çözülüyorsa ona göre devam edelim diyorum.
Ufak bir yanlış anlamam olmuş kusuruma bakmayın. Çözüm ve rehber için teşekkür ederim. Bir süre D diskini çıkartıp kullanacağım bilgisayarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı