Çözüldü Windows 11 boşta 10 GB RAM kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Baran0141

Hectopat
Yer
Nordland
RAM
16 GB DDR5 8x2
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Ekran kartı
3050 Tİ
İşlemci
İ5-12500H
Böyle bir sorunum yoktu ve bugün olmaya başladı, boşta iken normalde kullanılabilir 9-10 GB arası RAM oluyordu. Şimdi ise arkada hiçbir şey açık olmamasına rağmen RAM kullanımı %60-70 arası değişiyor. Windows güncelleştirmeleri falan olmadı. Herhangi bir ayar falan da yapmadım. Görev yöneticisinde olağanüstü bir şey gözükmüyor.

bellek1.png
bellek2.png
BELLEK3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunum Windows Defender kaynaklıymış. Kaspersky indirdim ve RAM kullanımım %30'lara düştü. Yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.
Herhangi bir Güncelleme yapmadım.
Windowsun isteğe bağlı olmayan güncellemelerinden birisi olabilir, kesin demiyorum fakat bana öyle geliyor. Ve ya windows 11 yeni olduğu için, yaptığınız bir ayar yüzünden bug oluşmuş olabilir. Format atabilirsiniz. Güvenlikten şüphe ediyorsanız virüs taraması yapın, "ben güveniyorum kendime virüs yoktur" demeyin ummadık taş baş yarar, yeni nesi virüsler defender veya başka virüs programlarını çok basit atlatabiliyor.

Konudan bağımsız gibi gelecek fakat bilgisayarınız hangi model? Ona göre bir öneri sunacağım.

Tam düşündüğüm gibi. Omen Hub üstünden işaretlediğim yolları izlerseniz farkı göreceksiniz.

asasasas.png

assasasas.png

dsadsdasdasd.png

2. resimdeki işaretlediğim ayarı sizin de işaretlemeniz lazım. Sonucu görüyorsunuz zaten. Manual Boost diyeceksiniz dedim yeri işaretledikten sonra. Sonucu görünce sizde şaşıracaksınız, ben kendi sonucumu paylaştım.

%2-3 civarında düşürdü fakat gine normal olan seviyeye inmedi.

Bekledikçe daha fazla düşürmesi lazım. Bende de 10GB civarı kullanıyor normalde fakat hem oyunlara girince hem de manual olarak yapınca 5GB'a kadar düşürebiliyor normalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı