Çözüldü Windows 11 boşta 6 GB RAM kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bruhmoment15

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar Windows 11 de ilk Insider haftasından bu yana ilk defa yaşadığım bir sorun var boştayken 6 GB RAM kullanımı sanal makine açarsam 1 GB boş alan falan kalıyor ilk Windows Insider haftasındardır beri Windows 11 kullanıyorum ilk defa başıma geldi.
Sizce sonraki güncelemeyi beklemeli miyim?

1634229731216.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Normal bir sorun yok. Windows bilgisayardaki RAM miktarına göre bellek kullanır. Bu bilgisayara faydalı. Mesela (bizzat test ettim kimse boş yapmasın) 4 GB RAM varsa 1.7-2 GB civarı, 8 GB varsa 4 civarı ve 16 GB RAM varsa genelde 5-6 GB civarı lkullanıyor. Bir sorun yok.
Merhabalar Windows 11 de ilk Insider haftasından bu yana ilk defa yaşadığım bir sorun var boştayken 6 GB RAM kullanımı sanal makine açarsam 1 GB boş alan falan kalıyor ilk Windows Insider haftasındardır beri Windows 11 kullanıyorum ilk defa başıma geldi.

Eki Görüntüle 1189244

Bana normal göründü ama normal olmayabilir de.

sizce sonraki güncelemeyi beklemeli miyim?

Eki Görüntüle 1189244

Nasıl ya? Bende en fazla 2-3GB kullanıyor virüs olabilir.

sizce sonraki güncelemeyi beklemeli miyim?

Eki Görüntüle 1189244

Bende de durum aynı. Bazen 4 GB bazen 5 ya da 6 GB kullanıyor. :/ (12 GB RAM'im var)

Eki Görüntüle 1189244
Virüs, Malware olabilir sisteminizi Kaspersky, Malwarebytes ile taratın.

Sabit hiç oynamıyor stabil 6 - 7 GB arası umarım düzelir.
Herkese teşekkürler cevaplar için sonuç hala aynı Kaspersky kullanıyorum.

Virüs, Malware olabilir sisteminizi Kaspersky, Malwarebytes ile taratın.

Kaspersky kullanıyorum onu da denerim.

Bende 4-5 arası geziyor. Eskiden 5.5 en az oluyordu format atınca düzeldi.
Eki Görüntüle 1189251

Cevap için teşekkürler.

Ama 16 GB RAM var PC de RAM ne kadar fazla olursa boşta kullanım o kadar fazla olur

6 GB RAM boşta normal midir hocam?

Bende de durum aynı. Bazen 4 GB bazen 5 ya da 6 GB kullanıyor. :/ (12 GB RAM'im var)

Cevap için teşekkürler.

Nasıl ya? Bende en fazla 2-3GB kullanıyor virüs olabilir.

Cevap için teşekkürler ne önerirsiniz?

Dosya Ekleri

• 1634229875515.png
    1634229875515.png
    46,5 KB · Görüntüleme: 162
Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı