Çözüldü Windows 11 Dev 0x800b0109 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ecmel

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
3
Daha fazla  
Meslek
Front-End Developer
Windows 11 Dev kanalındayım. Geçenlerde update yapmak istediğimde böyle bir hatayla karşılaştım. Ne denediysem olmadı. 22458.1000 sürümüne geçmeye çalışırken yaşıyorum hatayı. %1 olduktan sonra güncelleme "Bazı güncelleştirme dosyaları doğru şekilde imzalanmamış" hatası alıyorum. Hata kodu: 0x800b0109. Her şeyi denedim, düzelmedi, belki forumda çözümünü bilen vardır. @AJFA, yardımcı olabilir misiniz?

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Bir de bu aracı deneyin, yine çözülmezse maalesef yapabileceğim bir şey yok hocam.
Deniyorum hocam, sonucu yazarım. Teşekkür ederim ilginiz için. Deneyip geliyorum hemen.
@AJFA hocam sonuç yine aynı maalesef. Bu kadar hata varken bana da bu denk gelir zaten. RTM sürüm çıkınca ISO dosyasını indirip deneyeceğim, daha da olmazsa ya bu sürümde kalırım ya da Windows 10'a geri dönerim.

Yardımlarınız için teşekkürler, başka çözümleriniz varsa belirtirseniz çok sevinirim.

Çözüm: Yeni gelen güncellemeyle birlikte Windows Update, yeni sürümü yüklemeye çalıştı ve başarılı oldu. Kurulum sırasında ilk başta bir sorun oluşsa da TPM fixleme yöntemiyle düzelttim ve şu anda 22463.1000 sürümünü kullanıyorum.

@AJFA, yardımların için tekrardan teşekkür ederim, sorun düşündüğümüz gibi Microsoft kaynaklıymış gibi duruyor.
  1. Denetim Masası -> Sorun Giderme -> Sistem ve Güvenlik kısmında bulunan Windows Update sorun gidericisini çalıştırın. Bulunan sorunlar olursa onları çözün.
  2. Çalıştır'a "%temp%" ve "temp" yazarak iki klasörü de temizleyin, silinmeyen dosyalar olursa atlayabilirsiniz.
  3. Çalıştır'a "services.msc" yazarak hizmetler ekranına girin ve Windows Update servisini durdurun. Ardından "C:\Windows\SoftwareDistribution" klasörünün içeriğini temizleyin.
  4. Sistemi yeniden başlatıp tekrar güncellemeleri kurmayı deneyin.
Yine hata alırsanız CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutuyla hasarlı sistem dosyaları var mı kontrol edin.

1. Denetim Masası -> Sorun Giderme -> Sistem ve Güvenlik kısmında bulunan Windows Update sorun gidericisini çalıştırın. Bulunan sorunlar olursa onları çözün.
  2. Çalıştır'a "%temp%" ve "temp" yazarak iki klasörü de temizleyin, silinmeyen dosyalar olursa atlayabilirsiniz.
  3. Çalıştır'a "services.msc" yazarak hizmetler ekranına girin ve Windows Update servisini durdurun. Ardından "C:\Windows\SoftwareDistribution" klasörünün içeriğini temizleyin.
  4. Sistemi yeniden başlatıp tekrar güncellemeleri kurmayı deneyin.
Bu yöntemi denedim lakin hala aynı sorun.

Yine hata alırsanız CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutuyla hasarlı sistem dosyaları var mı kontrol edin.
Herhangi bir sorun bulamadı bunu deneyince de.

Herhangi bir sorun bulamadı bunu deneyince de.

Deniyorum, dönüş olarak etiket atarım size. İlgilenirseniz sevinirim.

@AJFA sorun hala devam etmekte. Denemediğim yol kalmadı valla.

Microsoft kaynaklı bir sorun da olabilir, tam emin değilim. Bir Alman forum sitesinde aynı sorunu yaşayan bir kullanıcı mevcut.
Bahsettiğin sorunun aynısını yaşıyorum. Yeniden kurulum yapınca da Windows 11 yüklenmiyor.

Microsoft kaynaklıysa temiz kurulumdan başka bir çözüm bulabilir miyim?

Microsoft kaynaklıysa temiz kurulumdan başka bir çözüm bulabilir miyim?
Büyük ihtimal yine hata alacaksınız ama yine de ISO dosyası üzerinden yükseltme yapmayı deneyebilirsiniz.

Büyük ihtimal yine olmayacaktır ama ISO dosyası üzerinden yükseltme yapmayı da deneyebilirsiniz.
Onu da denedim hatta son sürüm ISO'yu indirdim. Tam kuruluma geçiyor %0'dayken "Windows 11 kurulumu başarısız oldu" hatası alıyorum. Denemediğim şey kalmadı dediğim gibi. Başka bir yönteminiz var mıdır?

Onu da denedim hatta son sürüm ISO'yu indirdim. Tam kuruluma geçiyor %0'dayken "Windows 11 kurulumu başarısız oldu" hatası alıyorum. Denemediğim şey kalmadı dediğim gibi. Başka bir yönteminiz var mıdır?

Bir de bu aracı deneyin, yine çözülmezse maalesef yapabileceğim bir şey yok hocam.

Bu hata kodu ile ilgili pek sonuç da çıkmıyor Google'da...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı