WindowsUpdateFixer ile Windows Güncelleştirmelerini Onarma

Makaleler
35
1527362189429.png

Kullandığımız uygulamalar, güvenlik uygulamalarının buglarından oluşan kısıtlamalar, zararlılardan veya yanlışlıkla yapılan işlemlerden dolayı bozulan sistem dosyaları Windows güncelleştirmelerini sağlıklı almamıza engel olmakta. Birçok hata kodu ile Windows Update gerçekleştirmesini engellemekte.

WindowsUpdateFixer aracı ile bozulan Windows Update ayarlarını onarıp alamadığınız veya hata aldığınız güncelleştirme sorunlarını giderecektir.

Windows XP'den Windows 10'a kadar tüm işletim sistemleri ile bu uygulama uyumludur. Fakat tüm Windows güncelleştirmelerini bu araç ile çözemeyebilirsiniz. Bu durumda konu konu açıp yaptığınız işlemleri belirtirseniz Technopat olarak sizlere yardımcı oluruz.

Temel Kullanımı:

Uygulamayı indirip masaüstünde bir dizine çıkartın. Yönetici olarak uygulamayı çalıştırın.

1.jpg

1) Reregister Windows Update DLLs kutucuğuna tik işareti koyun.
2)Fix Windows Update butonuna basın.

2.jpg

3) Tamam butonuna basın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Gelişmiş Kullanımı:

Windows temel onaırmı gibi birçok özelliği kullanabilmek için gelişmiş modu açabilirsiniz.
Uygulamayı indirip masaüstünde bir dizine çıkartın. Yönetici olarak uygulamayı çalıştırın.
3.jpg

1) Switch to Advanced Mode yazısına tıklayın.
2) Çıkan soruyu Evet olarak yanıtlayın.
4.jpg

3) Windows Update Service'i Fix butonuna basarak onarın (aktif hale getirin).
4) BITS Service'i Fix butonuna basarak onarın (aktif hale getirin).
5) Cryptography Service'i Fix butonuna basarak onarın (aktif hale getirin).
6) Bölümdeki tüm kutucukları işaretleyin.
7) Fix Windows Update butonuna basın.

Portatif uygulamasını indirmek için: MEGA

Alternatif: WindowsUpdateFixer

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet sizinkini de denedim maalesef olmadı. Konu sahibi arkadaşın programı biraz daha etkili anlık 1-2 dakikalığına kurtuldum sandım fakat hatayı atlayıp son güncellemeleri yaptıktan sonra tekrardan bu hata geldi ekrana. Önceki Windows 10 sürümlerinde ne HDD kesilme sesi alıyordum nede bu hataları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet sizinkini de denedim maalesef olmadı. Konu sahibi arkadaşın programı biraz daha etkili anlık 1-2 dakikalığına kurtuldum sandım fakat hatayı atlayıp son güncellemeleri yaptıktan sonra tekrardan bu hata geldi ekrana. Önceki Windows 10 sürümlerinde ne HDD kesilme sesi alıyordum nede bu hataları.
Merhaba acaba sorununuzu halledebildiniz mi 3 yıl önceki yaşadığınız sorunu şuan ben yaşamaktayım hiç bir çözüm bulamadım

Merhaba acaba sorununuzu halledebildiniz mi 3 yıl önceki yaşadığınız sorunu şu an ben yaşamaktayım hiçbir çözüm bulamadım.

Aslında bu bir sorun değil Windows belli bir süre kullanmadığı diski güç tasarrufu için kapatıyor, kapanmamasını istiyorsanız güç seçenekleri ayrıntı kısmından birkaç ayar yaparak sürekli aktif hale getiriyorsunuz fakat tavsiye etmem, kısacası bu bir sorun değilmiş.

Bu.

Aslında bu bir sorun değil Windows belli bir süre kullanmadığı diski güç tasarrufu için kapatıyor, kapanmamasını istiyorsanız güç seçenekleri ayrıntı kısmından birkaç ayar yaparak sürekli aktif hale getiriyorsunuz fakat tavsiye etmem, kısacası bu bir sorun değilmiş.

E nasıl düzelecek?

Yeni konular

Geri
Yukarı