Çözüldü Windows 11 format sonrası key gider mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ARCHERr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şu anda bilgisayarda etkinleştirilmiş Windows 11 var. Ben bilgisayarı başka birine devredeceğim için Rufus üzerinden format atacağım ancak yine Windows 11 64 Bit indireceğim. Format sonrası kayıtlı olan key hala kalır mı? Windows etkinleştirme direk. Lisans anahtarım dijital key. Lisansburada.com sitesinden almıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba arkadaşlar. Şu anda bilgisayarda etkinleştirilmiş Windows 11 var. Ben bilgisayarı başka birine devredeceğim için Rufus üzerinden format atacağım ancak yine Windows 11 64 Bit indireceğim. Format sonrası kayıtlı olan key hala kalır mı? Windows etkinleştirme direk. Lisans anahtarım dijital key. Lisansburada.com sitesinden almıştım.
OEM bir anahtar ise gitmez.

Dijital olduğunu söylediniz.
Muhtemelen Retail key aldınız.

Format sonrasında gidecektir.
Bir yere kaydedin.
OEM bir anahtar ise gitmez.

Dijital olduğunu söylediniz.
Muhtemelen Retail key aldınız.

Format sonrasında gidecektir.
Bir yere kaydedin.

Çözüm
Ama sonuç olarak tek bilgisayarda kullanılabilir :)

Zaten Retail anahtarın da olayı bu hocam. Tekrar girilebilmesi.

İşte OEM'ler anakarta yazılıyor her formattan sonra kendi etkinleşiyor. Benim bütün bilgisayarlarda OEM key var :) daha pratik.

Sorunun cevabına gelecek olursak o site genelikle OEM key satiyor. 1 bilgisayar dediği satışlarında. O yüzden OEM key dedim.

Hocam ona bakılırsa Retail anahtarlar da tek bilgisayar içindir. Ama formattan sonra gider.
Çoğunuz yanlış yazmışsınız. Retail anahtarlar anakart yerine Microsoft hesabınızın veri tabanına kaydolur. Yani eğer bu lisans herhangi bir bilgisayarda kullanılmıyorsa girdiğiniz bilgisayar anahtarı direk tanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı