Windows 11 ikonlar çalıntı mı?

Birazcık çağın tasarım ve kullanıcı deneyimi trendlerini takip ederlerse eğer hem göze daha şık gelen bir işletim sistemi yapmış olurlar hem de geliştiricilerle daha uyumlu şekilde iş birliği yapabilirler. Yoksa nasıl olsa Windows kullanmak zorundalar diyerek gamerların sırtından geçinmeye devam ederler taa ki Apple oyun dünyasına ciddi bir giriş yapana kadar. Microsoft’un çok az ömrü kaldı.
Dediğin yenilikler Windows 11 ile geldi zaten. Geliştiriciler mi daha fazla yoksa kullanıcılar mı? Neden geliştiricileri umursasınlar ki? Dünya'da sadece gamer'lar ve geliştiriciler mi var sanıyorsun? Senin para çektiğin ATM bile Windows işletim sistemi ile çalışıyor. ATM'den tut hastahanede sıra beklerken baktığın ekrandan tut herhangi bir devlet veya özel sektördeki iş bilgisayarı Windows ile çalışıyor. Sen çok yüzeysel bakıyorsun.

Apple'ı masraflı bir işletim sistemi kullanıyor. Ve çok bencil. Sadece kendi ekosistemi ile düzgün çalışıyor. Üstelik her programın desteği yok. Masraftan kaçınarak şirketler Windows kullanıyor. Halen Pentium IV ile Windows 7 kullanan şirketler var.

Windows 11 daha ortada yokken Windows 10'a gelecek büyük bir güncelleme vardı, onda da bu ikonlar vardı beta sürümlerinde. Windows 11 duyurulunca güncelleme ona dönüştü. O tema muhtemelen oradan almıştır ikonları.
Sun Valley güncellemesini kastediyorsunuz sanırım. Onun ikon paketi oldukça benzer yapıda mevcut windows ile zaten.

Dediğin yenilikler Windows 11 ile geldi zaten. Geliştiriciler mi daha fazla yoksa kullanıcılar mı? Neden geliştiricileri umursasınlar ki? Dünya'da sadece gamer'lar ve geliştiriciler mi var sanıyorsun? Senin para çektiğin ATM bile Windows işletim sistemi ile çalışıyor. ATM'den tut hastahanede sıra beklerken baktığın ekrandan tut herhangi bir devlet veya özel sektördeki iş bilgisayarı Windows ile çalışıyor. Sen çok yüzeysel bakıyorsun.

Apple'ı masraflı bir işletim sistemi kullanıyor. Ve çok bencil. Sadece kendi ekosistemi ile düzgün çalışıyor. Üstelik her programın desteği yok. Masraftan kaçınarak şirketler Windows kullanıyor. Halen Pentium IV ile Windows 7 kullanan şirketler var.
Geliştiricileri neden mi umursasınlar? Ciddi misin? 🤣 Bak ben zamanında en büyük Microsoft kullanıcılarından biriydim. Lumia telefon bile kullanıyordum. Lumia neden battı bir düşün bakalım. Geliştiricileri umursamadıkları için. Telefon aşırı stabil ve ram kullanımı çok iyi seviyedeydi. Donanım olarak da harikaydılar. Ama gel gelelim bir sistemi iyi bir sistem yapan şey ne kadar uygulama çeşitliliği olduğu ve ne kadar güncel kaldığıdır. Instagram bile yoktu Lumia’da. YouTube uygulaması bile yoktu çünkü Microsoft, Google ile takışmıştı. Kaçınılmaz batış. Şu anda Windows’u ancak ATM’lerde hastanede kullanırsın. Yaşlı sistemi.

Yanlış hatırlamıyorsam Windows 10X ile gelecekti o ikonlar ondan önce de Windows 10 un ileriki sürümlerinde gelecekti diye hatırlıyorum daha önceden vardı zaten belliydi iconlar falan internette dolaşıyordu ama bir değişiklik ile Windows 11 ile getirdiler.

Windows 11'i ayrı bir sistem değil de Windows 10'un bir "üst versiyon" güncellemesi olmalıydı, böyle bir riske girdiklerinde "10" isminin ekmeğini yerlerdi. 11 şu an tamamen 10'un "the cooler" versiyonu gibi.

Ayrıca ikonlar muhtemelen çalıntı değildir çünkü Microsoft gibi devasa firmalar olabilecek her türlü riski önceden analiz edip olacakları en aza indirecek şekilde yapmıştır.

Dosya Ekleri

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    5 KB · Görüntüleme: 32
Büyük ihtimalle ikonlar Microsoft'a aittir öyle bir şey yapmaz milyar dolarlık şirket.

Windows 11'i ayrı bir sistem değil de Windows 10'un bir "üst versiyon" güncellemesi olmalıydı, böyle bir riske girdiklerinde "10" isminin ekmeğini yerlerdi. 11 şu an tamamen 10'un "the cooler" versiyonu gibi.

Aslında Samsung kullandığım için olsa gerek ben farkı hissediyorum akşam eve gelince telefonu yatağa atıyor ne yapacaksam PC'den yapıyorum.

Geliştiricileri neden mi umursasınlar? Ciddi misin? 🤣 Bak ben zamanında en büyük Microsoft kullanıcılarından biriydim. Lumia telefon bile kullanıyordum. Lumia neden battı bir düşün bakalım. Geliştiricileri umursamadıkları için. Telefon aşırı stabil ve ram kullanımı çok iyi seviyedeydi. Donanım olarak da harikaydılar. Ama gel gelelim bir sistemi iyi bir sistem yapan şey ne kadar uygulama çeşitliliği olduğu ve ne kadar güncel kaldığıdır. Instagram bile yoktu Lumia’da. YouTube uygulaması bile yoktu çünkü Microsoft, Google ile takışmıştı. Kaçınılmaz batış. Şu anda Windows’u ancak ATM’lerde hastanede kullanırsın. Yaşlı sistemi.
Microsoft'un batabilmesi için büyük bir hata yapması gerekir. Ayrıca her geliştiriciler umursanmıyor diye batmazlar. Hele ki karşında dünyaya sahip olmuş bir şirket varsa. Mesela insanlar sırf YouTube'u önemsemediği için bırakır ve batarsa ne olur sence? Bu internet çağında doğru düzgün tek video paylaşım sayfası vardır; o sayfada şüphesiz YouTube'tur. Özellikle YouTube'a rakip olan bir video paylaşım sayfası bile yok. (TikTok gibi kısa video paylaşım sayfalarından bahsetmiyorum.) Microsoft'un rakibi olduğu için küçük bir ihtimal batabileceğini söyleyebilirim ama bir rakibi olmayan büyük bir şirket varsa...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı