Windows 11 masaüstü pikselli görünüyor

Wraith Fox

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
『 AMD Ryzen 5 5600 』『 ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II 』『 XPG 32GB Spectrix 3600Mhz CL18 』『 MSİ GTX 1660Tİ Gaming X 』『 Kingston Kc2500 250GB M2 SSD 』『 James Donkey 500GB SSD 』『 WD 1TB HDD 』
Meslek
Sivil Havacılık
RAM
GSKİLL 16GB 3200 Mhz
SSD veya HDD modeli
Kingston KC 2000 / James donkey / WD Blue
Ekran kartı
GTX 1660 Tİ
Anakart
Aorus eliite b450m
İşlemci
AMD R5 2600X
Öncelikle konuyu açıp okuyan ve yardım etmek isteyenlere teşekkür ederim.

Windows 11 işletim sistemli cihazımda masaüstü arka planları vermiş olduğum resimdeki gibi pikselli gözüküyor. Özellikle pikseller dalga şeklinde belli olmakta ve rahatsız edici bir görüntü mevcut. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• image (3).png
    image (3).png
    586 KB · Görüntüleme: 79
Öncelikle konuyu açıp okuyan ve yardım etmek isteyenlere teşekkür ederim.

Windows 11 işletim sistemli cihazımda masaüstü arka planları vermiş olduğum resimdeki gibi pikselli gözüküyor. Özellikle pikseller dalga şeklinde belli olmakta ve rahatsız edici bir görüntü mevcut. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Hem monitörün renk gamı ile alakalı olabilir hem de arka plan ile. O renkler arası geçişte bantlanmalar çok fark ediliyorsa monitördür ama eğer arka plan değiştirirsen azalabilir. Monitörlerde gradyan kalitesi önemli diye biliyorum.

Son düzenleme:
Hem monitörün renk gamı ile alakalı olabilir hem de arka plan ile. O renkler arası geçişte bantlanmalar çok fark ediliyorsa monitördür ama eğer arka plan değiştirirsen azalabilir. Monitörlerde gradyan kalitesi önemli diye biliyorum.

Teşekkürler sanırım monitör kaynaklı çünkü renk ayarlarını biraz değiştirmiştim. En iyi seçenek arka plan resminid eğiştirmek gibi geldi. Tekrardan teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı