Windows 11'de 8 GB RAM yetmiyor

Yavaşlamaya sebebiyet veriyorsa RAM değiştir. Bu çok pahalı geldiyse SSD'yi Samsung veya Kingston marka SSD ile değiştirebilirsin.

Hocam siz yanlış anladınız. Benim sorunum yavaşlık değil. Yani SSD ile alakam yok benim. Ben sürekli RAM uyarısı alırken arkadaşlarımın bilgisayarları yağ gibi akıyor. Buna takılıyorum.

Hocam siz yanlış anladınız. Benim sorunum yavaşlık değil. Yani SSD ile alakam yok benim. Ben sürekli RAM uyarısı alırken arkadaşlarımın bilgisayarları yağ gibi akıyor. Buna takılıyorum.

Sende Windows 10'a geç o zaman.

Anlık olarak boştaki RAM kullanımım.

Eki Görüntüle 1746032
4gb ram kullanıyor ve 2gb ön belleğe alınmış. Gereksiz hizmetlerin çalıştığı bâriz. Kullanmadığınız hizmetleri kapatmak işe yarayabilir. Bunun için Çalıştırı açın. Services.msc yazın. İşe yaramadığını düşündüğün hizmetleri kapatabilirsin. Bunların haricinde başka soru varsa alabilirim. SS için teşekkürler.

Birşey daha fark ettim. 8gb ram olduğunu belirtmiştin. Ancak 7,4gb olarak gözüküyor. Bunu çözmeniz lazım. Nereden baksaniz 600mb Ram çöpe gitmiş.

4 GB RAM kullanıyor ve 2 GB ön belleğe alınmış. Gereksiz hizmetlerin çalıştığı bâriz. Kullanmadığınız hizmetleri kapatmak işe yarayabilir. Bunun için çalıştırı açın. Services.msc yazın. İşe yaramadığını düşündüğün hizmetleri kapatabilirsin. Bunların haricinde başka soru varsa alabilirim. SS için teşekkürler.

Bir şey daha fark ettim. 8 GB RAM olduğunu belirtmiştin. Ancak 7, 4 GB olarak gözüküyor. Bunu çözmeniz lazım. Nereden baksaniz 600 MB RAM çöpe gitmiş.

600 MB çöpe gitmiyor aslında hocam. Donanımın çalışması için ayrılmış RAM o hani APU için vs.

600 MB çöpe gitmiyor aslında hocam. Donanımın çalışması için ayrılmış RAM o hani APU için vs.
Donanımın çalışması icn ayrılan MB Değeri normalden daha fazla. Bende 100mb olarak gözüküyor. Yani 16gb değil 15,9 olarak gözüküyor.Hatta bazı sistemlerde ayırma işlemi yapılmasına bike gerek kalmıyor. Bi ilginçlik var bence hocam.

Donanımın çalışması icn ayrılan MB değeri normalden daha fazla. Bende 100 MB olarak gözüküyor. Yani 16 GB değil 15,9 olarak gözüküyor. Hatta bazı sistemlerde ayırma işlemi yapılmasına bike gerek kalmıyor. Bir ilginçlik var bence hocam.

Hocam APU'ya 512 MB VRAM aldındığını varsayarsak normal gibi bence.

Sanal belleği açın,

Bir de arkadaşınız Mem Reduct kullanıyor.

Geri
Yukarı