Windows 11'de Netplwiz komutu ile kullanıcı adı değiştirmek yeterli mi?

alestaa

Centipat
Kek günü
Daha fazla  
Yeni bilgisayar aldım. Mağzada kurulum yapılırken kullanıcı adına Türkçe karakter koymuşlar. Bazı durumlarda sorun oluyor. Biraz araştırdım netplwiz komutuyla kullanıcı adı değişiyormuş. Sorum şu ki bunu yapmak yeterli olur mu dosyalarda kayıt defterinde de değişir mi ya da herhangi bir şey silinmesi gibi sorunlar çıkar mı?

1713301895962.png

Reis bende bugün aldım öncelikle hayırlı olsun cevaba gelecek olursak hayır sadece netplwiz komutu ile değiştirsen yeterli olur az önce yaptım bende.

Reis bende bugün aldım öncelikle hayırlı olsun cevaba gelecek olursak hayır sadece netplwiz komutu ile değiştirsen yeterli olur az önce yaptım bende.

Yeterli olmaz. Klasördeki ad değişmez, kayıt defterindeki ad değişmez. Bunun için forumda rehberler var fakat riskli. Ben az daha bozuyordum. Sıfırdan format en iyisi olacaktır. Eger format istemiyorsanız sistem geri yükleme nokfasi olusturarak deneyebilirsiniz rehberleri.

Yeterli olmaz. Klasördeki ad değişmez, kayıt defterindeki ad değişmez. Bunun için forumda rehberler var fakat riskli. Ben az daha bozuyordum. Sıfırdan format en iyisi olacaktır. Eger format istemiyorsanız sistem geri yükleme nokfasi olusturarak deneyebilirsiniz rehberleri.

İşte tam da bu sebepten sordum dostum boş ver kalsın. İnanki önceki bilgisayarın çok yordu beni. Ben artık format geri yüklene falan uğraşasım yok hiç.

Sağ ol kardeşim sana da hayırlı olsun.

Yeni kullanıcı ekleyip eskisindeki dosyaları aktarmayı deneyebilirsiniz. Windows'ta kullanıcı adı değiştirme işi biraz sakat.

Yeni konular

Geri
Yukarı