PS4 Slim vs PS4 Pro

storm_0

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. PS özel oyunları için PlayStation almak istiyorum evdeki TV 1080p. Tam PS4 Pro 7216b almaya karar vermişken YouTube'da gördüğüm bir gürültü testi videosu tüm moralimi bozdu. PS4 Pro'nun en sessiz kabul edilen modeli bile maşallah uçak kaldırıyor. Slim model, fat kasa ve Pro'ya göre daha sessiz ama açıkçası performansını beğenmeyeceğimi düşündüğümden onu da almak istemiyorum zaten fiyatları da aşağı yukarı aynı, gerçekten çok arada kaldım. Özellikle Pro model kullanan arkadaşlar fikir verirse çok iyi olur, olmazsa Xbox Series S alacağım artık. Zaten 2. el fiyatları da az değil temiz PS4 serileri 7-10k arası gidip geliyor bu fiyata çok rahat garantili Series S bulunuyor, ben PS özel oyunlarını oynamak istediğimden 2,3 gündür konsol araştırıyorum kafam bulandı artık.

Bu daha çok cuh modeline göre değişir ama tv 1080p ise slim al derim, ben de aynı kafayla ps4 slim aldım özel oyunlar bittikten sonra satıp series s alırım muhtemelen

Hocam bende Series S var. Özel oyunları oynayamamak maalesef üzüyor ama 1080p için ideal bir cihaz bence. Öneririm.

Pro modellerin 70xx ve 71xx serisinde fan sesi gerçekten uçak gibi fakat 72xx serisinde dediğiniz kadar kötü olmamalı. Bahsettiğiniz test videosunu paylaşır mısınız? Termal macun sürerek yaklaşık 6 ay gibi bir süre makinenin fan sesini azaltmak da mümkün.

Başlığa gelirsek, öncelikle baktığınız ilanlardan fiyat farkını belirtmenizi rica edeceğim. Bu şekilde aradaki fiyat farkına değip değmeyeceğini kararlaştırabiliriz. Performans olarak abartıldığı kadar fark yok hele hele PS4 Pro 4K falan da oynatmıyor. Konsolun gücünü zorlayan çoğu AAA oyun 1440p 30 Fps çalışıyor, Slim'de ise 1080p 30 Fps. Elbette her oyunda bu değerleri sunmuyorlar fakat çoğu oyunda durum bu.

Konsolun gücünü zorlayan çoğu AAA oyun 1440p 30 Fps çalışıyor, Slim'de ise 1080p 30 Fps. Elbette her oyunda bu değerleri sunmuyorlar fakat çoğu oyunda durum bu.
Ekleme : Özellikle son birkaç yıldır tüm oyunlarda grafikler LOW düzeyde iki cihazda da.

Ekleme : Özellikle son birkaç yıldır tüm oyunlarda grafikler LOW düzeyde iki cihazda da.
Doğrudur. Uncharted 4'ün hem PS4 hem PS5 versiyonuna sahibim, PS4 Pro geliştirilmesi alan PS4 sürümüne kıyasla çözünürlük olarak fark olmasa da (PS5 performans modunda) PS5'de grafikler çok daha iyi duruyor. Düz PS4 versiyonunu hiç denemedim. Yine de PS4 hâlâ daha PS özel oyunlarını oynatan en ucuz cihaz konumunda bulunuyor. Özel oyunları yüksek grafikte oynamak isteyen mecburen PS5 alacak. Konu sahibi özel oyunları oynamak istiyorsa PS4 ile bitirip sonrasında Series S'e veya PS5'e geçebilir.

Series S düşündüğüne göre hocam senin özel oyunlara o kadar ilgin yok veya hiç yok. Bu sorunun da cevabı Series S başka seçenek yok. PS4 de yalandan Pro'su da hepsi fosil cihazlar. Berbatlar artık. İlla PS4 alacaksanız 4 Slim öneririm.

Hocam adam diyor ki iki cihazda kronik ise param çöpe gitmesin diye Series S bakabilirim belki exc oyun sevmekle ne alakası var.

Hocam en iyisi bulabilirseniz temiz fat kasa bir PS4 alıp bütün PS4 exc oyunlarını bitirdikden sonra o süre zarfında üstüne para ekleyerek satıp Xbox Series S alabilirsiniz en iyi seçenek bence.

Hocam adam diyor ki iki cihazda kronik ise param çöpe gitmesin diye Series S bakabilirim belki exc oyun sevmekle ne alakası var.

Hocam en iyisi bulabilirseniz temiz fat kasa bir PS4 alıp bütün PS4 exc oyunlarını bitirdikden sonra o süre zarfında üstüne para ekleyerek satıp Xbox Series S alabilirsiniz en iyi seçenek bence.

En mantıklı seçenek bence.

Haklısın, dikkatli okumamışım hocam biraz ezbere yazıyoruz artık oluyor böyle hatalar. Yine de PS4 konsolları için söylediklerimin arkasındayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı