Windows 7'den Windows 10'a geçiş nasıl yapılır?

MuhammedNamık

Centipat
Herkese merhabalar bir sıkıntım var Microsoft artık Windows 7'ye desteği kesti ben de artık Windows 10'a geçme vakti geldiğini düşünüyorum.
Ama bir sıkıntım var nasıl geçeceğim bunu bilmiyorum bilgisayarı ilk aldığım da Windows 8 kurulu geldi ondan sonra Windows 7'ye çeviril di.
Ben nasıl Windows 10'a geçiş yapılacağını bilemiyorum sadece bu Link böyle yapıcağım dışarı çıkamıyorum 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı var.
Yardım edebilirsen şimdiden çok teşekkürler bu arada BIOS'ta flash bellek gözükmüyor CD ile mi yapacağım? (Sistemi Windows 10 Pro) yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyayı indirip açarsan bu bilgisayarı yükselt gibi bir seçenek çıkması lazım onu seçip Windows 10'a geçebilirsin.

Bahsettiğim olay bu şekilde.

Dosya Ekleri

• aaaaaaad.png
    aaaaaaad.png
    2,8 KB · Görüntüleme: 33
Microsoft'un sitesinden windows dosyasını indirin ardından bilgisayarınıza Rufus programını kurun sonra Rufus programından indirdiğiniz windows dosyasını seçerek bir Flash Bellek'e windows iso dosyalarını yazdırın ardından flash belleği kasaya takın sonrada bilgisayarın BİOS ayarlarına girerek kurulumu gerçekleştirin. Recep abimizin bir videosu vardı şuraya bırakayım :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Microsoft'un sitesinden windows dosyasını indirin ardından bilgisayarınıza Rufus programını kurun sonra Rufus programından indirdiğiniz windows dosyasını seçerek bir Flash Bellek'e windows iso dosyalarını yazdırın ardından flash belleği kasaya takın sonrada bilgisayarın BİOS ayarlarına girerek kurulumu gerçekleştirin. Recep abimizin bir videosu vardı şuraya bırakayım :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bahsettiğim olay bu şekilde.
Microsoft'un kendi sitesinden Windows 10 yükseltme aracı indirerek işlemi yapabilirsiniz.
Herkes ten Allah razı olsun iyi ki varsınız
Dosyayı indirip açarsan bu bilgisayarı yükselt gibi bir seçenek çıkması lazım onu seçip Windows 10'a geçebilirsin.
Hocam peki ben şimdi yükselt desem bios falan ister mi? Yoksa upgrade mı yapıyor sadece?

Herkes ten Allah razı olsun iyi ki varsınız

Hocam peki ben şimdi yükselt desem bios falan ister mi? Yoksa upgrade mı yapıyor sadece?
Zaten BİOS ayarlarından kurulum yapacağın diski seçmen gerekir yoksa bilgisayar nereden anlasın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı