Windows 7'den Windows 8.1'e geçmek mantıklı mı?

bytunc

Centipat
Daha fazla  
RAM
12 GB RAM.
SSD veya HDD modeli
128 GB SSD.
Ekran kartı
GT 940M
Laptopumu 10 sene önce aldım ve kullanmaya devam ediyorum. Aldığımda Windows 8.1 işletim sistemi yüklü idi. Şimdi ise Windows 7 işletim sistemini kullanıyorum çünkü daha seri Windows 10'a göre. Windows 10 da oyunlarda sıkıntılar yaşıyordum. Eski işletim sistemine geri dönsem sıkıntılar yaşar mıyım? Windows 7 de kamera gibi bazı şeyler artık çalışmaz hale geldi. Windows 10'a geçiş yapmakta istemiyorum çünkü oyunlarda sıkıntılar FPS düşüşleri yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı aldığın zamanda Windows 8.1 yüklü ise Windows 7 kullanmanın pek bir anlamı olmaz. SSD olduğu için Windows 10 bile tavsiye edilebilir. Ama yine de en azından Windows 8.1 geçmen en mantıklısı. Performans kaybı yaşamazsın çok yüksek ihtimalle.

Benim eski sistemden daha iyi bir sisteme sahipsin ve default olarak win 7 olarak gelmişti 9 yıl öncesine kadar. SSD yükseltmesi yaparak 8.1 pro ve 10'a geçmiş ve denemiştim. 8.1'e yükselte bilirsin gönül rahatlığıyla.

Yani pek bir değişlik olacağını sanmıyorum ama Windows 8.1, 7'ye göre daha güncel bir sistem olduğu için güvenlik açısından daha mantıklı. Ayrıca Windows 8.1 sistem açılış hızı ve programların açılış hızı bakımından 7'ye göre daha hızlı.

Laptopumu 10 sene önce aldım ve kullanmaya devam ediyorum. Aldığımda Windows 8.1 işletim sistemi yüklü idi. Şimdi ise Windows 7 işletim sistemini kullanıyorum çünkü daha seri Windows 10'a göre. Windows 10'da oyunlarda sıkıntılar yaşıyordum. Eski işletim sistemine geri dönsem sıkıntılar yaşar mıyım? Windows 7 de kamera gibi bazı şeyler artık çalışmaz hale geldi. Windows 10'a geçiş yapmakta istemiyorum çünkü oyunlarda sıkıntılar FPS düşüşleri yaşıyorum.

Bu sistemle nasıl Windows 10'da sıkıntı yaşaman garip geldi. Senin sistemin benim sistemden 2-3 kat daha iyi. Fakat ben Windows 10'u sorunsuz kullanıyorum. (laptop)

Bilgisayarı aldığın zamanda Windows 8.1 yüklü ise Windows 7 kullanmanın pek bir anlamı olmaz. SSD olduğu için Windows 10 bile tavsiye edilebilir. Ama yine de en azından Windows 8.1 geçmen en mantıklısı. Performans kaybı yaşamazsın çok yüksek ihtimalle.

SSD ve RAM kendim satın alıp taktım laptopa etkisi oldu. Windows 10 da denedim fakat dediğim gibi çok saçma şekilde oyunlarda düşük FPS aldım. Şimdi eski işletim sistemine döneceğim W 8.1 Single Language. Umarım sorunlarım düzelir webcam bile açamıyorum. Aygıt yöneticisinde ünlem gösteren bilinmeyen aygıtlar var.

SSD ve RAM kendim satın alıp taktım laptopa etkisi oldu. Windows 10 da denedim fakat dediğim gibi çok saçma şekilde oyunlarda düşük FPS aldım. Şimdi eski işletim sistemine döneceğim W 8.1 Single Language. Umarım sorunlarım düzelir webcam bile açamıyorum. Aygıt yöneticisinde ünlem gösteren bilinmeyen aygıtlar var.

Aygıt Yöneticisi'nin ekran görüntüsünü atar mısın?

@bytunc bilinmeyen aygıtlar için donanım kimliği paylaşınız.

Windows 7, bazı sürücüleri otomatik yüklemeyediği için ünlem oluyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    46,8 KB · Görüntüleme: 36
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    103,7 KB · Görüntüleme: 27

Yeni konular

Geri
Yukarı