Çözüldü Windows 8.1 mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 8.1

besiktasl

Attopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Gameguard açılırken sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Ardından gameguard açılmadan bilgisayar donuyor ve mavi ekran verip kapanıyor.

Minidump dosyalarımı paylaşıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çözüm
Hocam ilginiz için tekrar teşekkür ederim sanırım hatayı buldum. Ben CS:GO oynamıyorum 1.6 oynuyorum bilgisayarım eski 2 GB RAM var. 32 bit destekliyor. Gameguard'ın teknik ekibine yazdım artık 32 biti de desteklemiyorlarmış 64 bit kurmamı istediler ancak benim sistemimde 32 bit kurulu. Yani bize oyun da oynatmıyorlar :( Gameguard'ın teknik hesabından gelen mesaj
"Unfortunately, your 32 bit Windows version is not compatible with the latest Security updates of anticheat. Consider upgrading to 64-bit Windows 10 / 11 (clean, MSDN), this will fix the issue
Link to install: https://www.microsoft.com/software-download/windows10"
- Oyun klasörünü kullanıyorsanız virüs programına, kullanmıyorsanız da gerçek zamanlı korumaya istisna olarak ekleyin.

CD-Rom driverınız hatalı görünüyor. Tekrar yüklemeyi deneyin. Olmazsa ve kullanmıyorsanız aygıt yöneticisinden driverı silmeyi deneyin.

- Bu driverı söylediğiniz gameguard kuruyorsa bilmiyorum ancak hata sebebiniz bu. İstisna olarak ekleyebilirsiniz. Yok tanımıyorum diyorsanız da kaspersky kurup virüs taraması yaptırın.
1677237576557.png

Ardından tekrar deneyin bakalım. Eğer devam ederse atarsınız dump dosyalarını. Geri dönüş yaparsınız. İyi günler.

Hocam öncelikle alakanız için teşekkür ederim. Cd roomum bozuk ve kullanmıyorum.
Aygıt yöneticisinden cd roomu kaldırıyorum ancak bilgisayar yeniden başlatılınca tekrardan cd roomu aygıt yöneticisine geri geliyor. Gameguard açılırken bu hatayı almaktayım. Sorunun cd roomla alakalı olduğundan emin misiniz ? Yardımcı olursanız sevinirim gameguard açılmıyor tam açılacakken bilgisayar donuyor kalıyor ya da kendini yeniden başlatıyor. Gerçekten yoruldum bu durumdan acayip sıkıldım. Onca işin gücün arasında bi oyun zevkimiz vardı onuda yapamıyoruz.

https://drive.google.com/file/d/1GoD0_HKH4onP21pcAWTIcP-quVypxFzR/view?usp=share_link

yeni minidump dosyalarım ektedir. hocam tekrar kontrol edebilir misiniz?

Son düzenleme:
Yani şöyle söylim bütün hatalarınızda cdrom.sys modülü hatalı görünüyor. Hata kodlarınız değişse de yüklenemeyen modül listesinde hep bu var. Ancak bunun dışında da bir şey yok. Kullandığınız anti cheat yazılımı artık cd kullanan cihaz kalmadı diye yorumlayıp böyle bir şey mi yapmış bilmiyorum. Ama cs go oynatan bir anti cheat için çok saçma olurdu. Ben burada sadece yorumlayabilirim. Yeni dosyalarınızda hep aynı. Ya normal cs go oynayacaksınız. Steamdeki. Ya da cdrom driverını silmeyi deneyeceksiniz otomatik geri yükleniyor dediniz. Bağlı cihaz olarak gördüğü için yükler. BIOS'tan kapatmayı deneyin. Öyle bir ayar yoksa alttaki işlemi uygulayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kolay gelsin.

Hocam ilginiz için tekrar teşekkür ederim sanırım hatayı buldum. Ben CS:GO oynamıyorum 1.6 oynuyorum bilgisayarım eski 2 GB RAM var. 32 bit destekliyor. Gameguard'ın teknik ekibine yazdım artık 32 biti de desteklemiyorlarmış 64 bit kurmamı istediler ancak benim sistemimde 32 bit kurulu. Yani bize oyun da oynatmıyorlar :( Gameguard'ın teknik hesabından gelen mesaj
"Unfortunately, your 32 bit Windows version is not compatible with the latest Security updates of anticheat. Consider upgrading to 64-bit Windows 10 / 11 (clean, MSDN), this will fix the issue
Link to install: https://www.microsoft.com/software-download/windows10"

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam ilginiz için tekrar teşekkür ederim sanırım hatayı buldum. Ben cs go oynamıyorum 1.6 oynuyorum bilgisayarım eski 2gb ram var 32 bit destekliyor. Gamegaurdın teknik ekibine yazdım artık 32 biti de desteklemiyorlarmış 64 bit kurmamı istediler ancak benim sistemimde 32 bit kurulu. Yani bize oyunda oynatmıyorlar :( Gameguardın teknik hesabından gelen mesaj
Unfortunately, your 32-bit Windows version is not compatible with the latest security updates of anticheat. Consider upgrading to 64-bit Windows 10 / 11 (clean, MSDN), this will fix the issue
Link to install : https://www.microsoft.com/software-download/windows10
Yani aslında yukarıdaki attığımız ilk mesajın resimdeki sizin meselenizmiş :) Rica ederim. Bu geliştiriciler global olarak düşünmedikleri için bazı oyuncu kitlelerini hedeflerinden çıkarıyorlar. İyi akşamlar dilerim.

- Bu driverı söylediğiniz gameguard kuruyorsa bilmiyorum ancak hata sebebiniz bu. İstisna olarak ekleyebilirsiniz. Yok tanımıyorum diyorsanız da kaspersky kurup virüs taraması yaptırın.

Geri
Yukarı