Windows kitleniyor

rpasha

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Panther 16 Gb
SSD veya HDD modeli
Wd Hdd Team Group Ssd 250gb
Ekran kartı
Amd Ryzen 6650XT
Anakart
Msi B450 Pro Max
İşlemci
Amd Ryzen 5600G
Arkadaşlar selamlar windows 10 kullanmaktayım. Bilgisayarım normal şekilde açılıyor şifre giriyorum ve windows resmen kitleniyor hiçbir şey açılmıyor. Bildirime tıklayınca donup kalıyor. Bir şekilde kasper sky açabildim onda da tarama dahi %1’de kalıyor. Gündüz bu sorun oluştu ben de açmışken az önce termal macun vb. yeniledim açılışta bios default f2 tarzı bir mesajla ekran çıktı sonrasında ise windows düzgün yüklenmemiş olabilir tarzı mesaj verdi bir kez daha denedim ve açıldı. Sorunum devam ediyor. Sorunun kaynağı sizce nedir? Termal macun yeniledim zarar vermiş olabilir miyim? Ramleri sök tak yaptım. SSD ve HDD kablolarını sök tak yaptım. Bu sorun arada oluyordu reset atınca tekrar başlatınca düzeliyordu. Bir de şifre girmeden açıp bırakınca uzun süre sonra girince böyle oluyordu.

Arkadaşlar selam Windows 10 kullanmaktayım. Bilgisayarım normal şekilde açılıyor şifre giriyorum ve Windows resmen kilitleniyor hiçbir şey açılmıyor. Bildirime tıklayınca donup kalıyor. Bir şekilde Kaspersky açabildim onda da tarama dahi %1'de kalıyor. Gündüz bu sorun oluştu ben de açmışken az önce termal macun vb. yeniledim açılışta BIOS default F2 tarzı bir mesajla ekran çıktı sonrasında ise Windows düzgün yüklenmemiş olabilir tarzı mesaj verdi bir kez daha denedim ve açıldı. Sorunum devam ediyor. Sorunun kaynağı sizce nedir? Termal macun yeniledim zarar vermiş olabilir miyim? RAM'leri sök tak yaptım. SSD ve HDD kablolarını sök tak yaptım. Bu sorun arada oluyordu reset atınca tekrar başlatınca düzeliyordu. Bir de şifre girmeden açıp bırakınca uzun süre sonra girince böyle oluyordu.

Birkaç nedeni var bu sorunun dostumuz termal macun sürerken zarar vermiş olabilirsiniz. Dediğiniz gibi RAM slotlarını ve kendilerini kontrol etmek iyi bir fikir olabilir. Memtest86 gibi bir araç kullanarak RAM testi yapmanızı öneririm.
SSD ve HDD kablolarınızda veya bağlantı noktalarınızda sorun olabilir. Farklı SATA kabloları deneyin ve mümkünse başka SATA bağlantı noktalarını kullanın. Virüs olacağını sanmıyorum çünkü kaspersky sağlam bir virüs programı. Ama isyersen güvenli modda çalıştırıp yeniden bir dene. Yani aklıma gelen problemler bunlar olabilir.

Birkaç nedeni var bu sorunun dostumuz termal macun sürerken zarar vermiş olabilirsiniz. Dediğiniz gibi RAM slotlarını ve kendilerini kontrol etmek iyi bir fikir olabilir. Memtest86 gibi bir araç kullanarak RAM testi yapmanızı öneririm.
SSD ve HDD kablolarınızda veya bağlantı noktalarınızda sorun olabilir. Farklı SATA kabloları deneyin ve mümkünse başka SATA bağlantı noktalarını kullanın. Virüs olacağını sanmıyorum çünkü Kaspersky sağlam bir virüs programı. Ama isyersen güvenli modda çalıştırıp yeniden bir dene. Yani aklıma gelen problemler bunlar olabilir.

Ayrıca bilgisayarınızın “windows düzgün yüklenmemiş olabilir” uyarısını vermesi, sistem dosyalarında bir sorun olabileceğini gösteriyor. Windows kurtarma ortamını kullanarak başlatma onarımı yapmayı deneyin veya SFC ve DISM araçlarını çalıştırarak sistem dosyalarını onarmayı deneyebilirsin.

SSD ve HDD kablolarınızda veya bağlantı noktalarınızda sorun olabilir. Farklı SATA kabloları deneyin ve mümkünse başka SATA bağlantı noktalarını kullanın. Virüs olacağını sanmıyorum çünkü kaspersky sağlam bir virüs programı. Ama isyersen güvenli modda çalıştırıp yeniden bir dene. Yani aklıma gelen problemler bunlar olabilir.

Ayrıca bilgisayarınızın “windows düzgün yüklenmemiş olabilir” uyarısını vermesi, sistem dosyalarında bir sorun olabileceğini gösteriyor. Windows kurtarma ortamını kullanarak başlatma onarımı yapmayı deneyin veya SFC ve DISM araçlarını çalıştırarak sistem dosyalarını onarmayı deneyebilirsin.
Teşekkür ederim sorun termal macun sürmeden önce olmuştu. Bugün sorunsuz kullandım pc kapatıp tekrar açınca yine sorun oluştu. Format atmayı düşünüyorum. Ramleri vb söküp taktım, sata kablolarını sök tak yaptım. Arka arkaya düzelene kadar reset atıyorum bazen windows düzgün yüklenmemiş olabilir uyarısı çıkıyor. Sanırım format atmayı deneyeceğim gerçekten can sıkıcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı