Yazılım mühendisliği mi yoksa baba mesleği mi?

Yazılıma hevesin olsa bile inşaat işini az çok seviyorsan bence inşaat işine yönel. Hem daha iyi para var, hem işin garanti. Babanın da çevresi olduğu için çok çok daha rahat olur.

Açıktan bir bilgisayar bölümü oku hem biraz öğrenmiş olursun hem üniversite diploman olur.

Tesisat, temizlik, bilimum parke, seramik doseme vb. gibi islerde cok para var. Zahmetli meslekler, girmesi zor, cevre edinmesi ve is almasi zor ama parasi yuksek meslerler. Arkadasin zaten is kurma, cevre edinme gibi zahmetleri olmayacak.
O kadar kolay değil adam çalışmış mi kı beni ilgilendirmez neyse kendisi zor ise dayanırsa yapsın

Yazilimcilik kolay meslek mi? Her meslegin kendine gore zorlugu var o kolay degil bu kolay degil nasil para kazanacak o zaman arkadas?
Ben kolay demedim kardeşim oturup yazılımcı olmak var birde elinde aletle seramik döşemek var hangisi daha kolay çocuk çalışmışmi sordun mu hiç deneyimsiz adamı hemen alırlar tarzı yorumlar yapıyorsunz meslek meslek diye milletin kafasını yemeyin Z kuşağı adamlar öyle babalarımız gibi sabit işte duramıyor işten ayrılma seylerine bak Z kuşağı dedin adam yerine duramaz bende öyleyim bir ise girersin bir süre sonra ayrılır yani olacağı bu

Ben kolay demedim kardeşim oturup yazılımcı olmak var birde elinde aletle seramik döşemek var hangisi daha kolay çocuk çalışmışmi sordun mu hiç deneyimsiz adamı hemen alırlar tarzı yorumlar yapıyorsunz meslek meslek diye milletin kafasını yemeyin Z kuşağı adamlar öyle babalarımız gibi sabit işte duramıyor işten ayrılma seylerine bak Z kuşağı dedin adam yerine duramaz bende öyleyim bir ise girersin bir süre sonra ayrılır yani olacağı bu
Yerinde duramaz diyip yazılımcılık mı öneriyorsun? Seramikçi olunca yerinde durmayacak ki? Ayrıca gidipte çocuk işçi gibi sabah 8 gece 12 mesaisi yapmayacak. Kaliteli usta = kalitesini hissettiren para.

Bu devirde baba mesleği en mantıklısı hele bir de çevresi genişse hiç bırakma devam ettir.
Okumak zarar mı? bir yandan okurken bir yandan çalışsın. Bu sayade daha geniş çevrelerden de iş alabilir.

Deneyimsiz adami hemen alirlar noktasini geciyorsun adamin babasinin sirketi zaten. Babasinin yaninda ogrenecek isi. Mesajimi okumuyorsun ki en zorlu kismi bu sekilde atlattigini soyluyorum zaten. Bilgisayar muhendisiyim, evet bu meslek epey zor. Surekli kendini guncellemek zorunda kalman, mesainin olmamasi, surekli bir seylerden geri kaliyormusum hissi insani tuketiyor. En fazla burnout yasayan mesleklerin basinda geliyor yazilimcilik. Sabit iste durmak iyi bir sey degil zaten, yillarca insanlar mobbingci patronlara goz yumdu simdi yeni nesil bunu istemiyor diye asagilayamazsiniz. Keske vaktinde diger kusaklar da Z kusagi gibi sadece verilenle yetinmeseydi de ulke bu duruma dusmeseydi.

Deneyimsiz adami hemen alirlar noktasini geciyorsun adamin babasinin sirketi zaten. Babasinin yaninda ogrenecek isi. Mesajimi okumuyorsun ki en zorlu kismi bu sekilde atlattigini soyluyorum zaten. Bilgisayar muhendisiyim, evet bu meslek epey zor. Surekli kendini guncellemek zorunda kalman, mesainin olmamasi, surekli bir seylerden geri kaliyormusum hissi insani tuketiyor. En fazla burnout yasayan mesleklerin basinda geliyor yazilimcilik. Sabit iste durmak iyi bir sey degil zaten, yillarca insanlar mobbingci patronlara goz yumdu simdi yeni nesil bunu istemiyor diye asagilayamazsiniz. Keske vaktinde diger kusaklar da Z kusagi gibi sadece verilenle yetinmeseydi de ulke bu duruma dusmeseydi.
Bende Z kuşağıyim aşağılamadım sabit meslek hata ztn bende sevmiyorum sabit olmak birine mahkum olmak Ancak Türkiye'de işçi diye bişey yok köle var şu saat köle oluyorsun sana 6 saat izin tamam artık köle gibi Türkiye'de en iyisi yabancı ülkeye gitmeli kendini geliştirmeli bir konu üzerinde

Bende Z kuşağıyim aşağılamadım sabit meslek hata ztn bende sevmiyorum sabit olmak birine mahkum olmak Ancak Türkiye'de işçi diye bişey yok köle var şu saat köle oluyorsun sana 6 saat izin tamam artık köle gibi Türkiye'de en iyisi yabancı ülkeye gitmeli kendini geliştirmeli bir konu üzerinde

Tanimadigi birisinin yaninda calismayacak. Babasinin yaninda calisacak muhtemelen bir sure sonra da babasi tamamen ogluna birakir isleri zaten. Dolayisiyla kendi isinin patronu olacak. Evet zorluklari var mi var her meslegin zorlugu var.

O kadar kolay değil adam çalışmış mi kı beni ilgilendirmez neyse kendisi zor ise dayanırsa yapsın
Emin olun bu işin en zor kısmı malzeme çekmek ve ben bunu fazlasıyla yaptım döşemedir vs bunlar onun yanında hiç 3-5 kat kum çekmek fayans çekmek adamı en çok yoran şeyler

Yeni konular

Geri
Yukarı