Witcher 2 oynamaya değer mi?

1. oyun hikaye olarak baya iyiydi ama combat sistemi çok eski ve çok fazla abuk subuk şeyler oluyordu oyunda. 2. oyunu 4 saat falan oynadım o yüzden bir şey diyemeyeceğim. 3. oyun ise başyapıt zaten kesinlikle oyna.

@aragornxx 1.oyunun rezalet savaş sistemine dayanamayıp 1.saatinde bırakmıştım. Sizi bilmem ama ben Witcher 2'yi oynarken daha fazla zevk aldım. 1.oyuna puanım 10 üzerinden 2, 2.oyuna puanım 6.
combat sistemi neye göre rezalet anlamak güç sizi. 3 farklı dövüş sistemi vardı. hızlı kılıç dengeli kılıç çift el gibisinden. oyun tamamen taktiksel bir oyundu. Her rakibe aynı kılıç stiliyle saldırmaman gerekiyordu. Hard zorlukta açarsan eger iksir içerek savaşa girmen şarttı. tam bir efsunger oyunuydu. fazlası var eksigi yok. Witcher 2 de iyiydi ama esas en kötü oyun witcher 2 dir seri içinde. Zaten çıktıgı zaman ne witcher 1 gibi ne de witcher 3 gibi bir başarı yakalayamadı. Bu bile yeterli aslında kanıt için. Witcher 2 nin en sevmedigim yanı haritaların labirent gibi olmasıydı özgürlük hissi vermemesiydi. Mesela act 2 de krallık savaşı kale savunması yapıyorsun.Kalenin kapısında bir savaş yaşanıyor. Kale mi degil mi onu bile farkedemiyorsun ve kapı girişi bizim dar mahallelerin sokagından bile dar. Tüm haritalar böyle küçüktü. Bunun sebebi de adamlar fazla ugraşmadan böyle bir oyun çıkarmışlar aslında çok az kişi farketti bu durumu. Yani witcher 2 AAA bir oyun degil de o seviyeye yüzde 70 yaklaşmış bir oyundur diyebilirim. Yani üzerinde daha fazla çalışılması gereken bir oyundur witcher2 tamamen yapılmadan emek verimleden witcher 1 den aldıkları prim ile çıkardılar aslında witcher 2 yi. Ama witcher 1 ve witcher 3 sonuna kadar ugraşılmış, üzerinde çalışılmış emek verilmiş oyunlardır.

1. oyun da çok iyidir onuda oynamanı tavsiye ederim. Bu arada Witcher 2 piyasadaki bir çok oyundan çok daha iyi bir içerik ve senaryoya sahip. Kesinlikle oynamanı tavsiye ederim.

Normalde 3'ü oynayıp geçecekken forumun gazıyla seriyi aldım. İlk oyunu başkasına kurarken kanser oynanışını deneyimledim. Şimdi de 2'yi gömenleri görüyorum. Başıma bu seriyi niye bela ettiniz? :D

Şaka bir yana hikaye olarak iyi olduklarını biliyorum. Sadece yukarıda verdiğim örnek gibi mi diye merak ettim. Bence ilk oyun oynamaya değmez, hikayesi izlenir. Peki 2 oynamaya değer mi?

Zamanında Witcher 2'yi bilgisayarım kaldırmazdı, soruna gelirsek oynamaya değer ama zorlamaya da gerek olmadığını düşünüyorum ve eminim ki Witcher 3 oynayıp bitirdiysen koşarak dizisini izlemişsindir

combat sistemi neye göre rezalet anlamak güç sizi. 3 farklı dövüş sistemi vardı. hızlı kılıç dengeli kılıç çift el gibisinden. oyun tamamen taktiksel bir oyundu. Her rakibe aynı kılıç stiliyle saldırmaman gerekiyordu. Hard zorlukta açarsan eger iksir içerek savaşa girmen şarttı. tam bir efsunger oyunuydu. fazlası var eksigi yok. Witcher 2 de iyiydi ama esas en kötü oyun witcher 2 dir seri içinde. Zaten çıktıgı zaman ne witcher 1 gibi ne de witcher 3 gibi bir başarı yakalayamadı. Bu bile yeterli aslında kanıt için. Witcher 2 nin en sevmedigim yanı haritaların labirent gibi olmasıydı özgürlük hissi vermemesiydi. Mesela act 2 de krallık savaşı kale savunması yapıyorsun.Kalenin kapısında bir savaş yaşanıyor. Kale mi degil mi onu bile farkedemiyorsun ve kapı girişi bizim dar mahallelerin sokagından bile dar. Tüm haritalar böyle küçüktü. Bunun sebebi de adamlar fazla ugraşmadan böyle bir oyun çıkarmışlar aslında çok az kişi farketti bu durumu. Yani witcher 2 AAA bir oyun degil de o seviyeye yüzde 70 yaklaşmış bir oyundur diyebilirim. Yani üzerinde daha fazla çalışılması gereken bir oyundur witcher2 tamamen yapılmadan emek verimleden witcher 1 den aldıkları prim ile çıkardılar aslında witcher 2 yi. Ama witcher 1 ve witcher 3 sonuna kadar ugraşılmış, üzerinde çalışılmış emek verilmiş oyunlardır.
Acaba ben mi nasıl oynayacağımı bulamadım? YT'dan bakıyorum yine kanser gözüküyor. Kılıç tutuş acayip, vuruş acayip. Rastgele sallıyorsun, düşmanlar önüne gelince yere yığılıyor gibi. Ben hissiyatını hiç beğenmedim. Bu şekilde oyunun sonunu getirmek sabır ister. Birçok açıdan fazlası var ama eksiği de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı