Witcher 2 oynamaya değer mi?

Bu mantıkla bakarsanız güncel oyunlardan başka bir şey oynayamazsınız. Dönemine göre gayet kaliteli bir oyundur kendisi. Combat sistemi çok iyi olmayabilir, grafikleri de öyle. Ama hikayesi için oynanabilir bir oyun.

Wicher'ın tüm oyunları oynanmaya değer. 2.oyunun atmosferini hikayesini müziklerini çok seviyordum ben. Ayrıca ilk 2 oyun oynanmadan Witcher 3'ün hikayesini de düzgünce anlayamazsınız. Evrenin direkt finalinden girilir mi?

1 yıl içinde 1. ve 2. oyunu oynamış biri olarak 1. oyunun kombat mekanikleri günümüz oyunlarına göre çok kötü hissettiriyor. Bir kere sol tıka basıyorsun, sarı yandığında bir daha basıyorsun, sarı yandığında bir daha basıyorsun. Olay bundan ibaret. Bir de düşmanın çeşitlerine göre çokluysa çoklu mod, atik düşmansa kedi modu, güçlü düşmansa kurt moduna falan alıyorsun. Pek bir numarası yok bence. Yan görev vs. uğraşmadan 27 saatte bitirdim. 2. oyun için konuşursak tüm oyunları en zorda oynayan biri olarak bu oyunla ilgili internette çok zor yorumlarını okuduktan sonra normal zorluk seviyesinde açtım. Normalde internet yorumlarına pek takılmam ama 1. oyun gibi oynanışı varsa uğraşmak istemediğimden dolayı orta zorlukta oynamaya karar verdim. Buna rağmen oyun gerçekten zor. Kayran mıydı neydi bir boss vardı. Aşırı zorlanmıştım mecburen yan görevlerle eşyalarımı geliştirip o bossu kesebilmiştim. Sonrasında zorlandığımı hatırlamıyorum. Biraz eşya kasmanızı istiyor oyun. Direk ilerleyip düşmanları kesemiyorsunuz kolayca. Onun dışında oynanışı günümüz oyunlarına daha yakın. 2. oyunu da mecburen biraz yan görevler yaparak 27 saat civarında bitirdim. Bence Witcher'ın tüm oyunları en azından hikayesi için oynanır. 2. oyunu oynayacaksanız ve bilgisayarınız iyi bile olsa ayarları köklemeyin. Ayarlar kısmında bir ayar vardı ismini hatırlamıyorum ama yanlış hatırlamıyorsam onu açınca kırmızı uyarı veriyordu performans düşüklüğüne sebep olabilir diye. Onu kapatın. Kötü sayılmayacak sistemim var (1060 6GB R5 3600 3200MHz 16GB RAM) ama buna rağmen 40 FPS alabilmiştim o ayarı açınca ve oyun arada sırada kapanıyordu. O ayarı kapatınca 100+FPS'e çıktı ve oyunun kapanma sorunları geçti.
Düzenleme: Bu arada Witcher 1'de görevlerde ilerleyebilmek için gerçekten dedektif gibi etrafta sorgu falan yapmanız gerekiyor. Oyun kolay değil, ingilizce bilmenizi istiyor veya türkçe yama lazım. Zamanında oynamış olsaydım muhtemelen 3. oyundan daha çok beğenirdim 1. oyunu ama şuan eskidiğini hissettiriyor.

Witcher evrenini seviyorsan taş gibi oyundur. Serinin ilk ve ikinci oyununu gayet keyif alarak oynadım. Ama beklentin güncel oyunlar gibiyse hoşuna gitmeyebilir

Normalde 3'ü oynayıp geçecekken forumun gazıyla seriyi aldım. İlk oyunu başkasına kurarken kanser oynanışını deneyimledim. Şimdi de 2'yi gömenleri görüyorum. Başıma bu seriyi niye bela ettiniz? :D

Şaka bir yana hikaye olarak iyi olduklarını biliyorum. Sadece yukarıda verdiğim örnek gibi mi diye merak ettim. Bence ilk oyun oynamaya değmez, hikayesi izlenir. Peki 2 oynamaya değer mi?
3. oyun kadar güzel olmasa da oynanır. O da güzel bi oyundu.

4 TL'ye alabileceğin en iyi oyunlardan birisi. Bu fiyata alıp tatmin olmamak saçma olur herhalde. Orjinal fiyatına değer mi emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı