Xbox Series S 1TB vs PS5

rysvetreni

Femtopat
Daha fazla  
Kıbrıs'ta yasiyorum ve Xbox Series S 1TB bizde 360€ iken PS5 Slim Digital 450€. Şu an da 7 aylik bir Game Pass uyeligim de bulunmakta ve bir hafta icinde konsol satin almayi dusunuyordum. Xbox Game Pass oldugu icin bana mantikli gelmisti ayrica Forza 5 gibi bir oyunu, hellbalde 2'yi ve daha nicesini ücretsiz sekilde oynayabilecek olmak resmen bir nimet.

Bunun yaninda PS tarafinda ise GoW, lou ve Uncharted gibi basyapitlar bulunuyor. Bunlara da ekstra aylik 200-250 TL PS aboneligi alarak (ki zaten almak zorundayim) erisebilirim. Sizce hangisi daha mantikli duruyor? Xbox Series S 1TB Carbon Black alip yaza kadar yani en azindan aboneligim bitene kadar zevkini cikartirsam zaten PS5 alirsam verecegim abonelik parasi 7 ay icin 1400-1700TL olacakken oradan kurtarmis olacagim.

Ayrica Forza, Hellblade ve diger indie oyunlari bitirip Xbox kismindaki butun nimeti alip sonrasinda 1.5-2 bin TL zararina satip ustune para ekleyerek PS5 almak mantikli midir? Yoksa direkt 3000TL civari bir para biriktirip PS5 mi almalıyım? Sizin tavsiyeniz nedir? Xbox Series S de gercekten cok iyi bir cihaza benziyor ve oynamayi dusundugum butun oyunlarda gercekten guzel performansi veriyor. Televizyonum 4K'yi destekliyor bu yuzden biraz arada kaldim.

Ayrica Xbox tarafinda AC serisi oyunlarina ve Witcher 3'e sahibim ayrica Game Pass sayesi Vallhalla'da mevcut. Kendi bilgisayarimda var ancak bilgisayarda oyun oynamak beni acmiyor ve sistem yetersiz kalıyor. Warzone, Forza 5 gibi oyunlarda sabit FPS alamiyorum bundan olayi zaten ilk istegim o olmustu tabii ki PS5 exclusivelerini dusununce insan cok arada kalıyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum 🙏🏻

Series S 1 TB modeli için 12 bin TL ucuz gibi geldi. Çok oyun oynayan biri değilmişsiniz Series S yeterli olur bence.

360€ iste kurdan cevirince o cikiyor. Bana da oyle geldi en sonunda begenmezsem olmadi Türkiye'ye gelir satarim 😅 veya kuzey tarafinda.

Ancak kararsiz kaldigim konu su FPS degerleri guzel mi? Zaten Witcher 3, Assassin's Creed Valhalla ve Forza 5 oynayacagim en yuksek gereksinim isteyen oyunlar.

Ancak kararsiz kaldigim konu su FPS degerleri guzel mi? Zaten Witcher 3, Assassin's Creed Valhalla ve Forza 5 oynayacagim en yuksek gereksinim isteyen oyunlar.
1080P 60FPS rekabetçi oyunlarda 2K 120FPS'e kadar çıkan bir cihaz değerleri güzel saydığınız oyunlarda medium -high grafiklerde 1080P'de 60FPS veriyor.

1080p 60FPS rekabetçi oyunlarda 2K 120FPS'e kadar çıkan bir cihaz değerleri güzel saydığınız oyunlarda medium -high grafiklerde 1080P'de 60FPS veriyor.

R6S'de bile 1080p 120FPS destekliyor diye gordum. MW2'de de 100-120 arasi goruntude sorun olmadan FPS degerleri veriyormus. Ay sonu gidip alacagim teşekkürler.

R6S'de bile 1080p 120FPS destekliyor diye gordum. MW2'de de 100-120 arasi goruntude sorun olmadan FPS degerleri veriyormus. Ay sonu gidip alacagim teşekkürler.

Veriyor hocam rekabetçi oyunlarda 120FPS vermediğini ben görmedim bugüne kadar 120FPS olayı standart gibi oldu rekabetçilerde. Rica ederim.

Bunu demenizin sebebi nedir? Arada bir fiyat farki var ve kullanacagim ama o kadar da fazla oyun oynamiyorum ben. Yani bunu alip celeste, Dead Cells, Hades falan oynarim cogunlukla.

Hocam bu dediğiniz oyunları oynamak içinse alınır fakat ileride çok da kullanışlı bir konsol olmayacak s bir de büyük oyunlardan beklentiniz olmasın çok fazla ben PS5 digital tavsiye ederim.

Hocam bu dediğiniz oyunları oynamak içinse alınır fakat ileride çok da kullanışlı bir konsol olmayacak s bir de büyük oyunlardan beklentiniz olmasın çok fazla ben PS5 digital tavsiye ederim.

Yazmadim ama ileride satip zaten Series X'e gecmeyi dusunuyorum sadece ilk 1 yil tahminen bunu kullanacagim nedeni ise daha uygun ve Game Pass guzel oyunlari getiriyor. PS5'te belki dusunulebilir ancak nedense PS5 pek sevemiyorum.

Geri
Yukarı