Xbox Series S mi PS 4 Pro mu?

Araştırmanı öneririm masterpiece.
IMG_7378.jpeg

Siz hala işin özünü kaçırıyorsunuz. Bir konsol satın alıyorsan donanımı ve gücü için satın almıyorsun "Donanım mevzusu Series S ve Series X gibi değil de Xbox One X ve Xbox 360 gibi düşünün" oynayacağın oyunlar için satın alıyorsun. Buradaki tek fark hangi oyunu nasıl oynamak istediğin. Bu tamamen kullanıcının keyfine ve zevkine bağlı. Örnek olarak PS4 Pro alıp modlayabilir ve bu sayede dev bir oyun kütüphanesine erişebilir. Güncel ve yeni nesil oyunları bir nebze daha iyi performans ile oynamak istersede Series S alabilir. Bütün mesele bu kısacası. Konuyu gereksiz yere uzatmanıza gerek yok. @NNUE @Aspect15 @Berk Count.

Ben şu arkadaşları bırakıp kaçıyorum, umarım dertlerimi anlayıp bana bir ses olurlar @Famronty @Mr. DarkTech yardım edin senseilerim!

PS4’ün şu an alınabilecek bir konsol olduğunu güncellik açısından savunmuyorum, sadece yeni bir kullanıcı eğer kült oyunları oynamak istiyorsa ve geleceğe yatırım yapacak kadar kasmayacak biri ise yeni nesil bir konsol almasına gerek yok. Fakat burada dediklerimin hepsi çöp oluyor çünkü konsolun ağır düşen kısmı özel oyunları, xbox’un yerine tercih edilecek TEK yönü bu çünkü. PS4 değil bakın PS4 ve PS5 özel oyunları var çünkü hala exc kıtlığı çeken bir konsol PS5. Eğer playstation oyunlarını oynamak istiyorsanız ps4 alıp, excleri ve oynamadığınız kült oyunları da o konsolda oynayabilirsiniz. Series S şu anki
kütüphanesi ile mantıklı değil, ekonomik ve geleceğe yatırım olarak mantıklı. Hiçbir tarafı da savunduğum falan yok.

Teknoloji çok hızlı gelişiyor 3070 540p upscale 1080p low'da 60 fps için isteniyorsa 4080de 1080p için istenir.

Console Masterpiece @Mr. DarkTech ve @Famronty'nin seni savunacağını düşünmüyorum.

Konuyu takip etmediğim için yanlış bir yorum da yapmak istemiyorum fakat bu konu çok yönlü ele alınmalı. Oyunları, donanımı, aboneliği, kontrolcüsü falan diye uzar gider. Genel bir karşılaştırma yaptığımızda elbet ki Series S daha yeni ve iyi bir konsol fakat konsol almak isteyen kişi Exclusive oynamak istiyorsa Series S onun için çok mantıksız olur. Eğer exclusive oyunları bitirmiş veya oynamak istemiyorsa Series S kesinlikle onun için daha cazip bir ürün.

Burada konu sahibi müdahale edip kendi tercihlerini belirtmesi gerekiyor. Yoksa bu iki konsolun tartışılacak çok şeyi var. Biz burada kendi fikirlerimize göre konuşuyoruz. Ben de açıkçası yenilikten ve güçten yana olduğum için Series S tercih ederdim fakat en doğru tercihin o olduğu manasına da gelmiyor. Hem PS4 Slim hem de Xbox Series S kullandım ve ikisinden de memnum kaldım. PS Exclusive oyunları gerçekten başarılı. Eğer bunları oynamak istiyorsa ilk önce PS4 alıp daha sonra takas veya satış usulü ile Series S'e geçmesi daha mantıklı.

Arkadaşlar Xbox Series S güncel bir konsol ama çok güçlü değil yani PS5 veya SX kadar ama PS4 Pro'dan güçlü ve Game Pass konusunda daha iyi. PS4 özel oyunları ilgini çekebilir lafım yok ama bir süre sonra sıkacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı