Xeon x5460 ile İ5 4570'i karşılaştırmak

Sana şöyle açıklayım;
Yeni nesil işlemciler her zaman performans olarak öndedir, evet X5460 çok güçlü bir işlemci hele ki döneminin çok güçlü bir işlemcisi fakat nesil ilerledikçe ve iyileştikçe ister X5460'dan güçsüz olsun daha fazla FPS vereceği gerçeği doğrudur.
Benim aklımda da ucuz yollu bir LGA 775 PC alıp içine X5460 koyup bide ekran kartı çaktıktan sonra kullanmak vardı ama bunun hem zor hemde sıkıntılı olacağını bildiğim için bu işe girmedim tavsiyem bütçeniz varsa her zaman yeni nesil tercih edin, size daha fazla performans ve daha fazla verimlilik sunacaktır.

@Ensar Karakaya Artık o iş o kadar zor değil. Ben aliexpress'den xeon e5440 sipariş ettim. Zaten satın alırken belirtilmiş LGA 775 soket için modlanmıştır diye. Çoğu satılan xeon işlemciler zaten modlu. Modlaması da zor değil fakat yapabilmek için kaybedecek birşeyinizin olmaması lazım. Xeon işlemcilerde fark etmişsinizdir. Cache bellekleri her zaman 8 ve 12'den aşağı değildir. İşte Xeonu güçlü kılan yanı bu. Birde gerçek 4 çekirdek olması. Şu anda parasının sonuna kadar hak eden bir konuma geçti. Ben 60 TL civarında sipariş etmiştim. X5460'da 70 TL. Ucuzundan LGA 775 anakart alıp 600 TL altında güzel bir sistem toplanabilir. Zaten hiç bir GPU'ya darboğaz da yapmaz. Zaten takabileceğin en yüksek şey GTX 1060 olur. Neyse özetlemek gerekirse alabilirsiniz. Gerçektende "performance per value" değerini alt üst etmiş olursunuz.

Siz beni anlamadınız, sadece teorik konuşuyorsunuz.
Ben bir 775p sistem toplayacaktım ve anakart almaya karar verdiğimde PCI yuvası bozuk oluyordu ya ses portları çalışmıyordu bilmem ne, bu parçalar eski parçalar her şeyin iyi çalışacağına ve yarın bozulacağına kimse garanti veremez. Misal anakartlar hep sıvı kondansitörlü, veya işlemcileri alırken bozuk çıkarsa yapapcak bir şey yok, bunun gibi bir sürü şey.
Ben bu konuları uzun uzun düşündüm, evet X5460 harika bir işlemci bende beğeniyorum ama bu sistem seni üzmeden duracak mı ?
Eğer cidden korkmuyorsanız uğraşırsınız ben uğraşmak istiyorum ve yakın bir zamanda hobi amaçlı uğraşıcam çünkü zevkli geliyor. :)

Ben baya ucuza sistemi topladım,şimdi sadece x5460 ın gelmesini bekliyorum.
X5460=75tl
Sıfır Asrock G41C-VS Anakart=70tl
4GB RAM=30tl
500GB HDD=50Tl
Toplamda 225 tl ye GTA5 için pc toplamış oldum. :)
Elimde de zaten gold'dan aldığım GTS450 vardı.
Sistemi kurduktan sonra size sonuçları atarım.

Son düzenleme:
Tmm hepinizi etiketlerim.

Resimdeki hatayı alıyorum anakartı aldığımdan beri windowsu bir kere açabildim.Ayrıca ekrana nadiren görüntü geliyor bir türlü Windows'u açamadım.Elimde 2Gb DDR3,4Gb DDR3,1GB DDR2 ram var hepsini deniyorum arada bir açılıyor fanlar dönüyor ama bip sesi gelmiyor.Büyük ihtimalle donanımsal bir sorun yok ama ben bir türlü sistemi açamadım.

Dosya Ekleri

• P60813-225741_1471644799961_1.JPG
    P60813-225741_1471644799961_1.JPG
    137,9 KB · Görüntüleme: 714
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı