XFX merch 319 6800XT ve 650 watt PSU uyumu

Daha fazla  
Arkadaşlar yeni ekran kartı aldim. Karti oyunlarda kullanirken herhangi bir sorun vs yok. FurMark testine soktum onda da sıkıntı yok degerler olması gerektigi gibi. Hatri sayilir miktarda soguk calismasi icin birazcik undervolt uyguladim lakin size soyle bir sorum olacak problem su. Karti 3DMark testine soktugumda görüntüyü kesti. PSU Sharkoon 650 watt 80 Plus Gold yari modüler. Oyunda hiçbir sorun olmayipta testte bu sikintiyi cikarmasi islemci ile birlikte bilesenlerin cektigi gücü PSU karsilamiyor gibi geldi ve bu konuda kafam karıştı CPU da undervoltajla beraber oyunlarda 140 150 watt cekebiliyor ancak 3DMark gibi bir test programında ayni anda cektikleri için mi boyle oldu. Sistem goruntuyu kestigi zaman actigimda sorunsuz sekilde oyunlarda ve sadece ekran kartini test ettigim strese soktugum zaman sorunsuz calisiyor. 750 watt bir PSU'ya mi gecmeliyim yoksa farkli bir sorun olabilir mi?

Sistem:

Intel Core i7 10700K.
XFX merch 319 RX 6800 XT.
Corsair 16g DDR3 C15 3000.
Samsung 970 EVO.
Game tech Freezer HD6.2 Pro sogutucu.
B460F ROG STRIX anakart.
Sharkoon 650W +80 Gold yarı modüler PSU.

Zalman Z3 Plus kasada ust 2 arka 1 on 2 LED olacak sekılde fan mevcut.

1 adet SATA SSD.
2 HD SATA HDD.
1 DVD RW.

Mekanık klavye.
Mouse.
Kulaklık.
Mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
O Sistem 500W üzerine çıkar yüksek olsa da PSU için sorun teşkil etmez, yani kapanma yapmaz.

Siyah ekrana, ekran kartı yeterli gücü alamadığı için düşer, ekran kartına PSU'dan 2 ayrı çıkıştan güç vermeniz gerekiyor, aksi halde bu sorun oluşur veya soketler erir.

Bağlantı doğru yapıldıysa soketlerde gevşeklik olabilir, bu da hasara ve siyah ekrana sebep olur.

O Sistem 500W üzerine çıkar yüksek olsa da PSU için sorun teşkil etmez, yani kapanma yapmaz.

Siyah ekrana, ekran kartı yeterli gücü alamadığı için düşer, ekran kartına PSU'dan 2 ayrı çıkıştan güç vermeniz gerekiyor, aksi halde bu sorun oluşur veya soketler erir.

Bağlantı doğru yapıldıysa soketlerde gevşeklik olabilir, bu da hasara ve siyah ekrana sebep olur.
Hocam 2 ayri kablo seklinde verdim zaten çıkışları.

PSU değiştirmenize gerek yok, soketlerin sıkılığını kontrol edin, güç olarak karşılar o PSU.

Değiştirmekte de kararlıysanız 850W bir PSU alın, ilerde daha üst seviye bir sistemde de kullanabilirsiniz.
Hocam farkli 750 wattli sistemde denendi. Sadece 3dmark timespy testinde yapiyor bunu. Occt ve furmarkda ve oyunlarda bir sorun cikmiyor.

Hocam farkli 750 wattli sistemde denendi. Sadece 3DMark timespy testinde yapiyor bunu. OCCT ve FurMark'da ve oyunlarda bir sorun cikmiyor.

Bu da PSU ile alakalı olmadığını gösteriyor, kartta bir sorun olsa FurMark ve oyunlarda da sorun çıkarır, o test ile alakalı bir uyumsuzluk olabilir, bir de 3DMark'ta siyah ekran öncesi sıcaklıklarda bir anormallik oluyor mu?

Bu da PSU ile alakalı olmadığını gösteriyor, kartta bir sorun olsa FurMark ve oyunlarda da sorun çıkarır, o test ile alakalı bir uyumsuzluk olabilir, bir de 3DMark'ta siyah ekran öncesi sıcaklıklarda bir anormallik oluyor mu?
Hocam ne yüksek watt cekiyor. Nede sicaklikla ilgili en ufak bir sorun var. Sicakliklar gpu hotspot 80 89 derece gpu sicakligi 76 derece. 230 240 wattla calisiyor islemcide ayni sekilde 80 90 wattla calisiyor ve sicak degil. 3dmark testinde timespyda gelince goruntuyu kesip monitor no signal diyor. Onun dışında pubgde ekran karti agir yuk altinda oyunda oynadim pubgde daha fazla isiniyor bide kart 3 5 derece sonra assasins creed mirage ve god of war oynadim en az 5 10 dakika bir sorun yok. Yazılımsal olarak bir sikinti var ise programda derin bir oh cekecegim kartta sıkıntı varsa eger kafaya takinti oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı