Xiaomi 12 bu zamanda alınır mı?

mamibaba31

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben Xiaomi 12, Xiaomi 11, Samsung S23FE ve Samsung S22 arasında gidip geliyorum sürekli ancak son zamanlarda Xiaomi 12 çok daha ağır basıyor. S22 modelinin düşük pili ve verimsiz gen 1 işlemcisi, Xiaomi 12'nin dandik arayüzü ve yine gen 1 işlemcisi, mi 11'in artık biraz eskimis olması ve S23FE'nin S serisine yakışmayan kalitesi yüzünden hiçbiri diğerine tam olarak baskın gelmiyor. Sizin fikirleriniz nedir, kullanan varsa bana ne önerir almak için şimdiden teşekkürler.

Kompakt ve hızlı şarj isteniyorsa alınabilir. Dandik arayüzü filan yok. S22 hala tercih edilebiliyorsa Xiaomi 12 neden alınmasın? Ama 8 gen 1'li bir cihaz alacaksanız GT2 Pro en mantıklısı bence. Sizin tercihinize kalmış.

S23 FE aslında S serisi değil zaten. FE'ler illa ki bir yerden kısılmış oluyor. A54+ veya A54s şeklinde adlandırılabilir.

Kompakt ve hızlı şarj isteniyorsa alınabilir. Dandik arayüzü filan yok. S22 hala tercih edilebiliyorsa Xiaomi 12 neden alınmasın? Ama 8 gen 1'li bir cihaz alacaksanız GT2 Pro en mantıklısı bence. Sizin tercihinize kalmış.

S23 FE aslında S serisi değil zaten. FE'ler illaki bir yerden kısılmış oluyor. A54+ veya A54s şeklinde adlandırılabilir.

Şu an elimde Redmi Note 8 var ve MIUI takılmalari donmalari gerçekten inanılmaz rahatsız ediyor ve genelde herkes amiral modellerde de bu sorunların olduğunu söylüyor o yüzden biraz mesafeliyim aslında yoksa Samsung'u direkt elerdim

Şu an elimde Redmi Note 8 var ve MIUI takılmalari donmalari gerçekten inanılmaz rahatsız ediyor ve genelde herkes amiral modellerde de bu sorunların olduğunu söylüyor o yüzden biraz mesafeliyim aslında yoksa Samsung'u direkt elerdim
Redmi Note 8'in donmaması kaçınılmaz. Xiaomi 12 kullanan arkadaş vardı burada sanırım. Xiaomi 12'yi öneriyordu. Takılma donma olduğunu sanmıyorum. Samsung alacaksanız S23'e çıkmanızı öneririm.

Redmi Note 8'in donmaması kaçınılmaz. Xiaomi 12 kullanan arkadaş vardı burada sanırım. Xiaomi 12'yi öneriyordu. Takılma donma olduğunu sanmıyorum. Samsung alacaksanız S23'e çıkmanızı öneririm.
Maalesef bütçemi çok aşıyor Max 20K civarı verebilirim ama o 27 bin lira civarında hocam teşekkür ederim yardım için

Bende redmi note 7 var hiç donmuyor senin telefonda bir sıkıntı olabilir mi? Geliştirici seçeneklerinden animasyonları 0.5x veya 0 yapıp kullanabilirsin idareten.

S23 FE.
S22 ise kamera olarak Xiaomi 12'yi ezer, geri kalanı pek farklı olmaz. 12 de olabilir ama bence ilk tercih değil.

S23 FE kadar zorbalanan çok az telefon var. S serisine yakışmayan çerçevesi hariç neresi var bu telefonun anlamıyorum neresi kalitesiz. 1080p ön kameralı çayomiden amiral gemisi oluyor sadece çerçevesi kalın diye S23 FE'den S olmuyor. Anlamadım, anlamayacağım.

S23 FE aslında S serisi değil zaten. FE'ler illa ki bir yerden kısılmış oluyor. A54+ veya A54s şeklinde adlandırılabilir.
Evet, işlemcisi 2 katı, ekranı farklı, kamerası bambaşka, sadece tasarımı aynı diye A54s diyelim telefona.

Bende redmi note 7 var hiç donmuyor senin telefonda bir sıkıntı olabilir mi? Geliştirici seçeneklerinden animasyonları 0.5x veya 0 yapıp kullanabilirsin idareten.
Bilmiyorum sıkıntı varsa nedir valla telefon biraz dolu benim hafıza az diye sürekli dönüyor kendi kendine virüs falan mı var anlamadım animasyonları da öyle yapınca bişi değişmiyor hızlı gibi gözüküyor ama diğer ekranlarda donuyor bu seferde

S23 FE.
S22 ise kamera olarak Xiaomi 12'yi ezer, geri kalanı pek farklı olmaz. 12 de olabilir ama bence ilk tercih değil.

S23 FE kadar zorbalanan çok az telefon var. S serisine yakışmayan çerçevesi hariç neresi var bu telefonun anlamıyorum neresi kalitesiz. 1080p ön kameralı çayomiden amiral gemisi oluyor sadece çerçevesi kalın diye S23 FE'den S olmuyor. Anlamadım, anlamayacağım.

Evet, kamerası farklı, işlemcisi 2 katı, ekranı farklı, kamerası bambaşka, sadece tasarımı aynı diye A54s diyelim telefona.
S23FE inceledim çok güzel cihaz hocam zaten Xiaomi 12 Samsung S22 gibi baba cihazlar ile yan yana koydum ama S takısı ile yakıştırmak zor oluyor gerek 4500 mAh pili gerek exynos işlemcisi gerek düşük doldurma hızı gerek kamerası hep A serisine daha yakın duruyor bu yüzden biraz zorbalaniyor gibi açıkçası

Bilmiyorum sıkıntı varsa nedir valla telefon biraz dolu benim hafıza az diye sürekli dönüyor kendi kendine virüs falan mı var anlamadım animasyonları da öyle yapınca bişi değişmiyor hızlı gibi gözüküyor ama diğer ekranlarda donuyor bu seferde

S23FE inceledim çok güzel cihaz hocam zaten Xiaomi 12 Samsung S22 gibi baba cihazlar ile yan yana koydum ama S takısı ile yakıştırmak zor oluyor gerek 4500 mAh pili gerek exynos işlemcisi gerek düşük doldurma hızı gerek kamerası hep A serisine daha yakın duruyor bu yüzden biraz zorbalaniyor gibi açıkçası
Bu arada S22 kamerası ile Xiaomi 12 kamerası arasında inanılmaz bir fark var mıdır kamera benim için aşırı önemli değil ama iyi olsun isterim tabii ki ben biraz da ses sistemi için alıyorum telefonu harman kardon ses sistemi benim için önemli Samsung maalesef yüksek ses veremiyor

Bilmiyorum sıkıntı varsa nedir vallahi telefon biraz dolu benim hafıza az diye sürekli dönüyor kendi kendine virüs falan mı var anlamadım animasyonları da öyle yapınca bir şey değişmiyor hızlı gibi gözüküyor ama diğer ekranlarda donuyor bu sefer de.

S23FE inceledim çok güzel cihaz hocam zaten Xiaomi 12 Samsung S22 gibi baba cihazlar ile yan yana koydum ama s takısı ile yakıştırmak zor oluyor gerek 4500 mAh pili gerek Exynos işlemcisi gerek düşük doldurma hızı gerek kamerası hep a serisine daha yakın duruyor bu yüzden biraz zorbalaniyor gibi açıkçası.

S23 3900, S22 3700 mAh ve hepsi 25 W. Exynos 2200 o bütün Samsung üretimi 8 gen 1'lerden (S22, Xiaomi 12, GT2 Pro vs.) Daha iyi. Kamera sensörü ön arka S22-23 ile aynı. A54 ile 23 FE'nin tek ortak yanı çerçeveleri. Ayrıca hep savundum ve hala aynı fikirdeyim S23 FE toplamda S22'den daha iyi bir model.

Bilmiyorum sıkıntı varsa nedir vallahi telefon biraz dolu benim hafıza az diye sürekli dönüyor kendi kendine virüs falan mı var anlamadım animasyonları da öyle yapınca bir şey değişmiyor hızlı gibi gözüküyor ama diğer ekranlarda donuyor bu sefer de.

S23FE inceledim çok güzel cihaz hocam zaten Xiaomi 12 Samsung S22 gibi baba cihazlar ile yan yana koydum ama s takısı ile yakıştırmak zor oluyor gerek 4500 mAh pili gerek Exynos işlemcisi gerek düşük doldurma hızı gerek kamerası hep a serisine daha yakın duruyor bu yüzden biraz zorbalaniyor gibi açıkçası.

Bu arada S22 kamerası ile Xiaomi 12 kamerası arasında inanılmaz bir fark var mıdır kamera benim için aşırı önemli değil ama iyi olsun isterim tabii ki ben biraz da ses sistemi için alıyorum telefonu harman kardon ses sistemi benim için önemli Samsung maalesef yüksek ses veremiyor.

Yardımcılarda evet. O fiyatlarda 1-S22 2-S23 FE kamera olarak. Özellikle S22'nin yanına yaklaşabilecek hiçbir telefon yok 20 bin liraya.

@jamiroquai1907 sizden bir şey rica ediyorum. Bana bir telefon önerin:
1-kamerada ön-arka 4K 60 FPS çekebilecek, yardımcı kameraları da öylesine olmayacak, kaliteli olacak, 4K kayıt yapabilecek.
2-kasası alüminyum ön arka cam olacak.
3-ekranı iyi bir panel, 120 Hz ve en az FHD olacak.
4- işlemcisi belli bir seviyenin üstünde olacak, Geekbench'ten 3000 puan ve üstünde alacak.
5- hızlı şarj destekleyecek, kablosuz şarj destekleyecek, pili 1 günü çıkaracak.
6- güncel olacak en az 3 sene daha güncelleme alacak.

Bunlar günümüz için üst seviye ve tamam diyebileceğimiz telefon kriterleri. Önerileri bekliyorum.
Bütçe 25 bin TL.

AAA, unutmadan IP68 sertifikası olacak, su toz geçirmeyecek. S7 iPhone 7 zamanlarından özellik de oluversin, o kadar para veriyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı