Xiaomi 13t alınır mı?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5-11400
RTX2060
B560M-A
8*2 16 GB Ddr4 3200Mhz
500 GB m2 SSD 1700/1600
Öncelikle iyi geceler. Arkadaşımda şu anda Redmi Note 9 Pro var ve telefonundan şikayetci. Biraz araştırdı ve 13T'nin iyi bir cihaz olup olmadığını sordu. Bende pek bir şey diyemedim. Kendisi 20-30 arasında alınabilecek iyi bir telefon arıyor. Tavsiyeniz nelerdir?

Not: Ekranı büyük ve uzun süre idare edebilecek bir cihaz istiyor.

Öncelikle iyi geceler. Arkadaşımda şu anda Redmi Note 9 Pro var ve telefonundan şikayetci. Biraz araştırdı ve 13T'nin iyi bir cihaz olup olmadığını sordu. Bende pek bir şey diyemedim. Kendisi 20-30 arasında alınabilecek iyi bir telefon arıyor. Tavsiyeniz nelerdir?

Mi 12t kullanıyorum. 120W şarj destegi olsun, akıcılığı, oyun performansı vs birçok konuda memnunum. Yakında HyperOS güncellemesini alacak ilk telefonlardan olması, beni daha da cezbediyor.

Ben olsam Samsung S23 FE alırdım. Farklarını göstermek adına aşağıya link bıraktım. Samsung'u tercih etmemdeki sebep ise One UI. Elbette 13T'ye göre eskisi vardır fakat ben bunu tercih ederdim. Eğer oyun oynuyorsa o arkadaş Xiaomi alabilir. İşlemcileri benzer fakat RAM konusunda ve bataryada avantajlı.

İyi donanımlı ve uzun yıllar güncelleme garantisi olan bir cihaz ancak işlemcisi segmentine göre biraz düşük kalıyor. Oneplus Nord 3 gibi bir rakibi var, bütçenin üst sınırında Nothing Phone 2 bulunuyor. Bunlar dışında acelesi yoksa 11 Ocak'ta tanıtılacak işlemcisi daha güçlü olan Poco X6 Pro beklenebilir.

Ben olsam Samsung S23 FE alırdım.
S23 FE olmaz çünkü ekranı küçük, kritere uymuyor.

Tavsiyeniz ne olur 13t üzermi kamera ve oyun performansı nasıldır acaba?
Arka kamera paketi fiyatına göre iyi denebilir. Kaliteli bir ön kamera ve video kaydı bekleniyorsa Samsung alınmalı Android tarafında.
Oyun performansında aslında söylemeyi unutmuşum Poco F5 Pro bu fiyat bandında en iyi oyun cihazı denebilir.
Hem oyun hem kamera bekleniyorsa 13T Pro ya da S23+ seviyesine çıkılmalı diye düşünüyorum.

@Dunkerque @OnurTAŞ @DeliDivane

Tavsiyeniz ne olur 13t üzermi kamera ve oyun performansı nasıldır acaba?

Oyun performansı olarak üzecegini düşünmüyorum. Kamera konusuna gelecek olursak, açıkçası Samsung kadar başarılı oldugunuda düşünmüyorum. Ön 1080 30 arka 4K 30 FPS video çekmesindende geri planda kaldıgı bariz. S23 FE ye o kadar para verilmesini de dogru bulmuyorum, biraz daha koyup düz S23 alınabilir.

Son düzenleme:
Oyun performansı olarak üzecegini düşünmüyorum. Kamera konusuna gelecek olursak, açıkçası Samsung kadar başarılı oldugunuda düşünmüyorum. Ön 1080 30 arka 4K 30 FPS video çekmesindende geri planda kaldıgı bariz. S23 FE ye o kadar para verilmesini de dogru bulmuyorum, biraz daha koyup düz S23 alınabilir.
Orası öyle tabi büyük ekran istendiği için Samsung önermedim. Kamera karşılığında Samsung tarafındaki bazı defektler tolere edilebilirse S23 mantıklı. Zaten 30k'ya alınabilecek en f/p cihaz S23'tür ancak saatler süren bir oyun deneyimi aranıyorsa bataryası tatmin etmeyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı