Xiaomi Redmi Note 7 ekranda iz kalma sorunu

Ulaş Çakmak

Decapat
Merhaba, 2 ay kadar önce aldığım telefonumda bugün maksimum 5 - 10 dk kullandığım WhatsApp'ın ekranda izi çıktı. Telefonu yeniden başlatırken gelen siyah ekranda hiçbir şey gözükmüyor ama Netflix gibi uygulamalara girerken bariz bir şekilde belli oluyor. Bu yüzden belki yazılımsal bir sorundur diye düşünüyorum. Ekran değişimi gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımsal değil, çok büyük ihtimal arkadaşın da dediği gibi ghost screen. Ekrandaki panel yüzünden sık kullanılan uygulamalar ekrana kalıcı olarak iz bırakabiliyor. Ekran kapalıyken pikseller aydınlatılmadığından görünmeyecektir.
Garantiye yollanabilir ancak garanti kapsamında mı bilmiyorum.
İçiniz rahat edecekse önemli verileri yedek alıp sıfırlayın telefonu.

Yazılımsal değil, çok büyük ihtimal arkadaşın da dediği gibi ghost screen. Ekrandaki panel yüzünden sık kullanılan uygulamalar ekrana kalıcı olarak iz bırakabiliyor. Ekran kapalıyken pikseller aydınlatılmadığından görünmeyecektir.
Garantiye yollanabilir ancak garanti kapsamında mı bilmiyorum.
İçiniz rahat edecekse önemli verileri yedek alıp sıfırlayın telefonu.
Telefon tamamen kapalıyken zaten anlaşılmaz benim anlatmaya çalıştığım şey telefon yeniden başlarken gelen ekranda iz gözükmemesi. Ve yurtdışı cihaz olduğu için türkiyede garantisi yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı