Çözüldü XPeria Z 4.4.4 Root

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emrktas

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar bugün sabah 1den itibaren uğraşıyorum xperia z modeli telefonuma root atmak için ama saat 17.35 ve ben halen uğraşıyorum. Çok forum gezdim çok video inceledim eray abinin rehberini de okudum ama yine olmadı. Bir şeyler ters gidiyor ama bulamıyorum.
Buda yetmezmiş gibi bootloader kilidini flashtan açarken chace kısmının işaretini kaldırmayı unuttum ve tüm verilerim silindi. Şimdi yardım edebilecek birisi varsa lütfen susmasın sinir krizi geçirmek üzereyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun çözüldü...

Alıntıdır:

1. Flashtool uygulamasını kurun...C:\ dizinine kurulacaktır.
  2. FlashTool Xperia Drivers'ı kurun.
  3. Xperiaz_10.5.A.0.230_kernel_only.ftf ve XperiaZ_10.5.1.A.0.283_kernel_only.ftf dosyalarını C dizininde yer alan Flashtool içindeki firmware kalasörüne atın.
  4. Flashtool programını çalıştırın.
  5. Sol köşede yer alan YILDIRIM simgesine tıklayın. Yeni pencere açılacak FLASHMODE seçeneği seçili kalsın. Açılan yeni pencerede eklediğiniz dosyaları göreceksiniz. .283 ve .230 ile biten sürümler.
  6. Telefonun ayarlarından USB hata ayıklamasını ve Bilinmeyen kaynaklardan yüklemeyi aktif hale getirip telefonu kapatın.
  7. .230 ile biten sürümü seçin, başka hiçbir seçeneğe tıklamayın. Sağ alttaki Flash'a tıklayın. Size yapmanı gereki gösteren pencere açılacak.
  8. Telfonun SES KISMA tuşuna basarken USB kabloyu telefona takın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. 3-4 saniyede biter, daha fazla sürmez! Finish, plug gibi kelimeleri görürsünüz zaten.
  9. USB kabloyu çıkarın telefonu açın, Wifi çalışmayacaktır. Çalışmıyorsa doğru yoldasınız. Towelroot programını açık butona basıp telefonu rootlayın. Thank you yazarsa bu işlem de tamamdır. ARTIK telefon rootlu!
  10. Telefonu kapatın. Flastool programından .283 ile biten dosyayı seçin ve Flash deyin.Tekrar yukarda 7 ve 8 numaralı işlemleri yapın.
  11. İşlem tamam. Artık 10.5.1.A.0.283 4.4.4 sürümünüz güncel ve rootludur. Unutmadan telefonu açar açmaz SuperSu veya SuperUser yükleyin.

İşlemleri tamamlayınca towelroot programını telefondan kaldırın.
Sorun çözüldü...

Alıntıdır:

1. Flashtool uygulamasını kurun...C:\ dizinine kurulacaktır.
  2. FlashTool Xperia Drivers'ı kurun.
  3. Xperiaz_10.5.A.0.230_kernel_only.ftf ve XperiaZ_10.5.1.A.0.283_kernel_only.ftf dosyalarını C dizininde yer alan Flashtool içindeki firmware kalasörüne atın.
  4. Flashtool programını çalıştırın.
  5. Sol köşede yer alan YILDIRIM simgesine tıklayın. Yeni pencere açılacak FLASHMODE seçeneği seçili kalsın. Açılan yeni pencerede eklediğiniz dosyaları göreceksiniz. .283 ve .230 ile biten sürümler.
  6. Telefonun ayarlarından USB hata ayıklamasını ve Bilinmeyen kaynaklardan yüklemeyi aktif hale getirip telefonu kapatın.
  7. .230 ile biten sürümü seçin, başka hiçbir seçeneğe tıklamayın. Sağ alttaki Flash'a tıklayın. Size yapmanı gereki gösteren pencere açılacak.
  8. Telfonun SES KISMA tuşuna basarken USB kabloyu telefona takın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. 3-4 saniyede biter, daha fazla sürmez! Finish, plug gibi kelimeleri görürsünüz zaten.
  9. USB kabloyu çıkarın telefonu açın, Wifi çalışmayacaktır. Çalışmıyorsa doğru yoldasınız. Towelroot programını açık butona basıp telefonu rootlayın. Thank you yazarsa bu işlem de tamamdır. ARTIK telefon rootlu!
  10. Telefonu kapatın. Flastool programından .283 ile biten dosyayı seçin ve Flash deyin.Tekrar yukarda 7 ve 8 numaralı işlemleri yapın.
  11. İşlem tamam. Artık 10.5.1.A.0.283 4.4.4 sürümünüz güncel ve rootludur. Unutmadan telefonu açar açmaz SuperSu veya SuperUser yükleyin.

İşlemleri tamamlayınca towelroot programını telefondan kaldırın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı