Xperia Z1 - LG G2 - Nexus 5 ?

Arkadaşlar Z1,G2 ve Nexus 5 arasında kaldım. Sizce Nexus 5 beklenmeli midir?

Z1 veya G2 arasından hangisini tercih edersiniz ve neden?

Nexus'u saf android olması ve daha cihazlarda 4.3 güncellemesi gelmeden Nexus5 4.4 KitKat ile geliyor.

Telefon tasarımsal olarak Z1'i daha çok beğeniyorum.Daha kaliteli bir malzeme kullanılmış bazı arkadaşlar ekranı boyutuna göre küçük, çerçevesi kalın diyorlar ama bana kalırsa çerçevenin kalın olması telefon düştüğünde ekrana zarar gelme olasılığını azaltmaz mı?

G2 daha çok tasarımsal olarak S4'e benziyor.İkisinde de aynı CPU ve GPU kullanılmış. Ramlerde eşit ama 2 GB ama teknik detaylarını tam bilemiyorum.(LPDDR) Ayrıca güç tuşunun kameranın altında olması ve ses düğmelerinin etrafında olmasına alışabilir miyim bilemiyorum. Benchmarklarda Z1 çok az olsa da önünde ama zaten günlük kullanımda belli olmayacaktır.

3 telefondan birini alacağım daha karar vermedim ama en az 3-3.5 yıl kullanmak istiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum sizin görüşleriniz nelerdir ?

Android'in iOS'u kalite hissi, multimedia ve karizma. Sence hangi telefondan bahsediyorum? Tabiki de Htc One. iPhone 4s 64 gb telefon kullanıyorum. Bilgin olsun. Samsung s3 kullandım geçen sene. Allah belasını versin Samsung'un %20 telefon %80 reklam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. Bugün teknosaya giderek z1 ve g2 inceledim ve sanırım z1 alacağım. Ocak ayına kadar son kararımı vericem. Eğer fikrim değişmesse z1 almayı düşünüyorum. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı