Yalnızlık nasıl aşılır?

Bizi sabahlara kadar uyutmayan hayat, dağa çıkıp avazım çıktığı kadar bağırsam bile geçmeyecek bir acı.

Çok iyi anlıyorum. Benim de en çok istediğim şeylerden birisidir. Bu acıyla yaşıyorsun. İşte böyle şeyler çıkartan hayat yine de bizi devam etmeye zorluyor. Başka çaren var mı ki? İşte benim devam etmekten başka çarem yok.

Aklıma gelmemişti, teşekkür ederim.

Ben artık her şeyden pes ettim. Tek isteğim farkında olmadan ölmek ve kurtulmak.
Bence psikolojik yardım almanız iyi olur. Devletin sadece psikolog ve psikiyatristlerin olduğu yerleri var. Randevu hattını arayıp randevu almak istediğinizi söylerseniz muhtemelen en yakın yere randevu oluşturulur. Bazı psikoloji merkezleri, eğitim merkezlerinde devlet, eğitim araştırma hastanelerinde de eğer psikolog vb. varsa onlara da başvurabilirsiniz belki. Sanırım bazı ücretli psikologların ücretsiz kontenjanı denilen bir şey var belki buna da bakabilirsiniz aklıma gelenler bunlar. Bunların hiçbirini yapamıyorsanız belki bu konuya da yazmıştım, güvenilir ve doğru olan bir psikolog'un videolarını veya yazılarını okumak da fayda sağlayabilir sorununuz hakkında.

Çok iyi anlıyorum. Benim de en çok istediğim şeylerden birisidir. Bu acıyla yaşıyorsun. İşte böyle şeyler çıkartan hayat yine de bizi devam etmeye zorluyor. Başka çaren var mı ki? İşte benim devam etmekten başka çarem yok.

Aklıma gelmemişti, teşekkür ederim.
Hocam ben de Sincan'da yaşayan biri olarak anlıyorum sosyal aktivite yapamamayı vs. Nasıl birisiniz, nasıl ortamlar seversiniz bilmem ama ortamından da bir cacık olmaz. Keko dolu. Instagram'dan bulduğunuz bir kişiyle tanışacaksanız iyi tanışın derim çok abuk subuk insan dolu. Bu forumda oyun arkadaşı veya arkadaş arayan kişiler çıkıyor ara sıra. Yazın ekleşin Discord'dan, Instagram'dan falan. Olayı gerçek hayatta arkadaş olmaya dökebilirseniz ne mutlu size. Buranın insanları ortalamanın üstünde iq'ya sahip genel olarak. 3-5 çürük yumurta çıkıyor tabii... Bir süre sonra yeni bir köpek sahiplenmeyi de düşünebilirsiniz. Acınız taze belki şu an düşünmüyorsunuzdur bilemem. Para biriktirebilirseniz hiç gitmediğiniz bir şehir turu yapabilirsiniz. Değişiklik olur geçici bir süreliğine. Gitar çalmayı vs. öğrenebilirsiniz kurslara yazılıp. Kursta arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben de Sincan'da yaşayan biri olarak anlıyorum sosyal aktivite yapamamayı vs. Nasıl birisiniz, nasıl ortamlar seversiniz bilmem ama ortamından da bir cacık olmaz. Keko dolu. Instagram'dan bulduğunuz bir kişiyle tanışacaksanız iyi tanışın derim çok abuk subuk insan dolu. Bu forumda oyun arkadaşı veya arkadaş arayan kişiler çıkıyor ara sıra. Yazın ekleşin Discord'dan, Instagram'dan falan. Olayı gerçek hayatta arkadaş olmaya dökebilirseniz ne mutlu size. Buranın insanları ortalamanın üstünde iq'ya sahip genel olarak. 3-5 çürük yumurta çıkıyor tabii... Bir süre sonra yeni bir köpek sahiplenmeyi de düşünebilirsiniz. Acınız taze belki şu an düşünmüyorsunuzdur bilemem. Para biriktirebilirseniz hiç gitmediğiniz bir şehir turu yapabilirsiniz. Değişiklik olur geçici bir süreliğine. Gitar çalmayı vs. öğrenebilirsiniz kurslara yazılıp. Kursta arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

Sanal ortamından Snapchat ve Instagram'da arkadaşlarım oldu. Dediğiniz gibi abuk subuk insanlar var ve onları es geçiyorum. Yakında organize sanayisinde bir tanıdığımın referansıyla işe girmeye çalışacağım. Gerçek hayata dökme olayını da bir türlü niyeyse yapamıyorum. Herhalde pek kafa dengi birini bulamadım. 1-2 tane dışında tabii ve onlar ile buluşamadım. Umarım yakında olur diye düşünüyorum. İşi alabilirsem anında spor gibi aktivitelere katılacağım. Çok teşekkür ederim.

Zina yapıp günaha mı girsin?

Sen taş devrinde mi geliyorsun ya sana ne milletin ne yapacaklarından konuyu direkt din gibi konulara bağlamayın.

Yalnızlık güzel değildir. İlk başta ne kadar güzel gibi gelsede birkaç ay sonra sıkılmaya başlarsın.

2018'den beri a sosyal birisiyim sürekli PC'de oyun oynarım ancak nedense a sosyal kaldığım süre boyunca yanlızlığa o kadar çok alıştım ki bazen bir ortama girince aşırı rahatsız oluyorum direkt yalnız kalmak istiyorum.

Tabii bunun başka nedenleri var Steam'de az da olsa bir ortam yaptım.

2018'den beri a sosyal birisiyim sürekli PC'de oyun oynarım ancak nedense a sosyal kaldığım süre boyunca yanlızlığa o kadar çok alıştım ki bazen bir ortama girince aşırı rahatsız oluyorum direkt yalnız kalmak istiyorum.

Tabii bunun başka nedenleri var Steam'de az da olsa bir ortam yaptım.

Genelde sosyalleşmek kişiden kişiye göre değişiyor ben kendimden örnek vermiştim. Sizde demek ki yalnız kalmayı seviyorsunuz.

Genelde sosyalleşmek kişiden kişiye göre değişiyor ben kendimden örnek vermiştim. Sizde demek ki yalnız kalmayı seviyorsunuz.

Yok cidden bağımlılık yaptı bende hatta o oyunların dunyasına girmek bile bambaşka bir duygu yaratıyor bende hatta Steam üzerinde taniştığım birçok insan gerçek hayatta tanıştıklarımdan çok daha iyiler anlayışlı ve saygılı insanlar ama gerçekte bu tarz insanlara pek nadir denk geldim çoğunlukla ya yobaz ya da laftan anlamayan aşırı cahil gereksiz insanlara denk geldim.

Bir konuyu karşındaki insanın dinini bilmeden dine getirme ya da bilsen bile getirme. Saçma sapan fikirlerine ihtiyaç yok burada. Senin dininceyse yürü git yaşa dinini, arkadaşa tavsiye veriyorlar sen gelip cart curt yapıyorsun.
Ben dinimin gerekliliklerinden olan tebliğ görevimi yerine getirmek için dinimize göre zina olduğunu söyledim. Zina yapma veya yap diye bir şey söylemedim sadece bilgilendirmek amaçlıydı.

Sosyalleşeceğim diye de kızların oyuncağı olmamaya dikkat et. Hatta onlardan ne kadar uzak o kadar iyi, seni geriye çekerler.

Ayrıca küçük çocuğum biri yalnızlık daha iyi gibisinden bir şey yazmış, dinleme bile. Hiç bir insan yapısı gereği hayatının sonuna kadar sosyalleşmeden duramaz, hayvan değiliz biz. Yalnız olunca da havalı olunmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı