Yamaha YZF R125 nasıldır?

XSamurai

Decapat
Selamün Aleyküm. Yamaha YZF R125 almayı düşünüyorum. Şuan da 2.el fiyatları 60.000 TL civarında. Sorularım aşağıdaki gibi.
  1. Genel olarak bir sorunu veya rahatsız eden yönü var mı?
  2. Başlangıç için uygun mu?
  3. Bu fiyatlara alınabilecek bir motor mu?
  4. Bu fiyatlarda önerebileceğiniz başka 125 cc bir motor var mı?

Başlangıç motoru için oldukça masraf çıkarabilecek bir motor. Eğer tecrübeniz varsa alınabilir ama tecrübeniz yoksa uzak durun derim. Japon sorun çıkartmaz ama yanlış bilmiyorsam parçası pekte ucuz değil. Tecrübesiz biri de motoru elbet düşürür küçücük bir düşürme bile beklenmedik masraf açabilir. Yerine naked ya da touring motor düşünün derim.

Başlangıç motoru için oldukça masraf çıkarabilecek bir motor. Eğer tecrübeniz varsa alınabilir ama tecrübeniz yoksa uzak durun derim. Japon sorun çıkartmaz ama yanlış bilmiyorsam parçası pekte ucuz değil. Tecrübesiz biri de motoru elbet düşürür küçücük bir düşürme bile beklenmedik masraf açabilir. Yerine naked ya da touring motor düşünün derim.
Motor konusunda pek bilgim yok. Önerebileceğiniz bir model var mı?

CBR125 konusunda çok bilgim yok. @Onur Altuğ Sever kullanıcısıydı motorun daha iyi yardımcı olacaktır.

Masraf çıkarmasın ama görünüşü çok önemli değil dersen YBR125 ve Mondial'in 125cc modellerine bakabilirsin.
CBR 125R mevcut ekonomik şartlarda başlangıç için R125'den daha mantıklı.

CBR 125R mevcut ekonomik şartlarda başlangıç için R125'den daha mantıklı.
Katılıyorum 2 zamanlı 4 zamanlı varmış. Bu forumdan bir arkadaş bana tavsiye etti. 4 zamanlı daha iyi sanırım
Katılıyorum 2 zamanlı 4 zamanlı varmış. Bu forumdan bir arkadaş bana tavsiye etti. 4 zamanlı daha iyi sanırım
CBR alırsan geçerli bu
Selamünaleyküm. Yamaha YZF R125 almayı düşünüyorum. Şu an da 2.el fiyatları 60.000 TL civarında. Sorularım aşağıdaki gibi.
  1. Genel olarak bir sorunu veya rahatsız eden yönü var mı?
  2. Başlangıç için uygun mu?
  3. Bu fiyatlara alınabilecek bir motor mu?
  4. Bu fiyatlarda önerebileceğiniz başka 125 CC bir motor var mı?

Tecrüben yoksa parçaları bayağı pahalı. Düşersen falan baya tuzlu olur fiyatlar

Oturuş pozisyonu hiç rahat değil. Parçalarını bulamayabilirsin bulsan bile oldukça pahalıya patlayabilir. İlla 125cc bir racing alacaksan cbr125 daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı