Yamaha YZF R125 vs Yamaha MT 125

Mert Can Ayhan

Kilopat
Daha fazla  
YZF'deki tasarım çoğu 1000'lik Super Sport motorda bile yok :) O konuda emin olabilirsin.
Teknik detayları asla es geçme, MT125 senin için daha uygundur belki de? Zevk meselesine gelirsek motor yakından emin ol çok daha hoş duruyor :) Sıfır Yamaha YZF R125'i bayisinde test ettim, almak nasip olmasa da. İşin teknik detayını ilgili forumlarda sorgula derim. R125'i pek öneren yok, tek başına tasarım yetmiyor demek ki. Çıkış fiyatı olsa eyvallah ancak şuan biraz pahalı açıkçası.

YZF'deki tasarım çoğu 1000'lik Super Sport motorda bile yok :) O konuda emin olabilirsin.
Teknik detayları asla es geçme, MT125 senin için daha uygundur belki de? Zevk meselesine gelirsek motor yakından emin ol çok daha hoş duruyor :) Sıfır Yamaha YZF R125'i bayisinde test ettim, almak nasip olmasa da. İşin teknik detayını ilgili forumlarda sorgula derim. R125'i pek öneren yok, tek başına tasarım yetmiyor demek ki. Çıkış fiyatı olsa eyvallah ancak şuan biraz pahalı açıkçası.
Detayları biliyorum şu an her şeyi es geçtim tek sorun hangisi daha güzel görünüyor ? İkisininde motor bloğuna kadar aynı her şey aadece biri supersport diğeri naked :/

Şu durumda var biraz seriyi takip etmek istiyorum. O ne demek derseniz ya ni mt-125 alırsam sonrasında 25>07 ve 09 alırım ama r125 alırsam klasik r26>r6 ve r1 alırım.

Şekil olarak farklı olsalar da her ikiside aynı motor bloğunu kullanıyor. İkisinden birini ben seçsem R125 seçerdim fakat oturuş pozisyonu itibari ile her boya uymayabilir. Alçak gidon yüksek sele olduğu için yeni başlayan birine göre görüş alanın yetersiz kalabilir. İkisini de bayide kullanmasan dahi üzerine oturup bir dene. Ve istediğin hangisiyse onu tercih et, sevmediğin motorsikleti kullanma.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı