Yamaha YZF R125 uzun yol yapar mı?

ONUR_1

Picopat
Daha fazla  
Merhaba motor almayı düşünüyorum ve ilk motorum olarak aklımda Yamaha YZF R125 var. asıl şehir içi de kullanacağım fakat uzun yol da yapmam lazım mesela şu an Ankara'da yaşıyorum ve ailemin bir kısmı Antalya'da. hani altında motorun varken uçakla otobüsle gitmek saçma geliyor. sizlere soracağım soru da bu, YZF R125 ile uzun yol yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhabalar öncelikle. R125 MT125 modelleri artık çok eskidi. Özellikle 16 yaşında motor kullanmayı bilmeyen gençler yüzünden çoğu hırpalanmış durumda. Almanızı tavsiye etmem hem eski hem usta/parça bulamayabilirsiniz. Sorunuza gelirsek evet yapabilirsiniz ancak belirli aralarda mola vermeniz gerek diye düşünüyorum çünkü beliniz ağrıyacaktır racing sonuçta. Yeni gördüm ilk motorunuzmuş üstüne. Tercih etmememin sebeplerinden biri de yamahanın parça pahalılığı tecrübesiz düşürebilirsiniz hocam normaldir ancak parçalarının fiyatı canınızı yakmasın bunu göz önünde bulundurarak alın. (parçası var mıdır bilmem)

Hocam merhaba öncelikle. R125 MT125 modelleri artık çok eskidi. Özellikle 16 yaşında motor kullanmayı bilmeyen gençler yüzünden çoğu hırpalanmış durumda. Almanızı tavsiye etmem hem eski hem usta/parça bulamayabilirsiniz. Sorunuza gelirsek evet yapabilirsiniz ancak belirli aralarda mola vermeniz gerek diye düşünüyorum çünkü beliniz ağrıyacaktır racing sonuçta. Yeni gördüm ilk motorunuzmuş üstüne. Tercih etmememin sebeplerinden biri de Yamaha'nın parça pahalılığı tecrübesiz düşürebilirsiniz hocam normaldir ancak parçalarının fiyatı canınızı yakmasın bunu göz önünde bulundurarak alın. (parçası var mıdır bilmem)

Parça fiyatı sıkıntı değil de güzel görünün ve uzun yol yapabileceğim fazla motor yok gibi 125CC kategorisin de, benim için görünüşü ve uzun yol yapması önemli ama dediğiniz kadar yıpranmış ise tercih etmem tabii. Bildiğiniz 125CC var ise önerir misiniz 200-250b e kadar bütçem var arttırabilirim de dediğim gibi güzel görünmesi ve uzun yol yapması lazım onun dışın da ne kadar yaktığı veya parça fiyatı fazla önemli değil bir de parçasını bulabileyim yeter.

Bajaj Pulsar NS125 Öneririm. Racing motor ile uzun yol yapılmaz hocam naked önereceğim o yüzden üstelik 200-250 bin ne hocam 125CC motor için fazla değil mi?

Bu tarz çanta alırsınız hocam arkaya uzun yol yaparsınız böyle daha mantıklı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-04 225337.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-04 225337.png
    358,3 KB · Görüntüleme: 11
Bajaj Pulsar NS125 öneririm. Racing motor ile uzun yol yapılmaz hocam naked önereceğim o yüzden üstelik 200-250 bin ne hocam 125CC motor için fazla değil mi?

Bu tarz çanta alırsınız hocam arkaya uzun yol yaparsınız böyle daha mantıklı.

Hocam çok hoşuma gitmedi ya bu bir de motorlar tam ne kadar bilmiyorum o yüzden öyle bir bütçe koydum bir de racing motorları ile uzun yol yapılmaz demenizin nedeni soğutma sistemleri falan yetersiz olduğundan mı yoksa dediğiniz gibi sırtımın belimin ağrıması mı?

Uzun yolu bisikletle de yaparsın, yürüyerek de yaparsın, 50'lik motorla da yaparsın.
Burada maksat eziyet oluyor mu olmuyor mu?

YZF125 alıp uzun yola çıkarsan kendine eziyet edersin, daha 100km olmadan dönsem mi demeye başlarsın.
Ankara antalya arası yaklaşık 500km, düzgün bir eğitim almadan yola çıkmanı önermem.

Bu arada almayı düşündüğün motor saçma sapan bir motordur, bu motoru alarak paranı boşa harcayacaksın.

İlk motorun olacak şekil şukul olan bir motor bakıyorsun hata yapıyorsun.

Yine de commuter motora binmem şekil olacak dersen Honda CB125 R bakabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı