Yapılandırma ayarlarından kullanılabilir çekirdek sayısını 4 yaparsak Minecraft'ta FPS yükselir mi?

İşletim sistemi
Windows 11

Ali Reyizz 46

Centipat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI MPG B550 Gaming Plus, CPU: AMD Ryzen 7 5700X 3.4 GHz, GPU: Asus Rog Strix RTX 3060 OC 12GB, RAM: G.SKILL Trident Z NEO 2x16=32 GB 3600MHz, SSD: Crucial P3 Plus NVMe M.2 SSD, PSU: RAMPAGE 750W BRONZE 80+ SERTIFIKA, RAMPAGE COMPACT OYUNCU KASASI
Meslek
Öğrenci
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
SanDisk 240 GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GT 720M
Anakart
Ginkgo 7A1
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-4200M CPU @ 2.50 GHz
1697729946959.png

Merhaba, Minecraft'ta FPS çok düşük oynuyorum örnek olarak 20-15 FPS arası. Buradan işlemci çekirdek sayısını 4 yaparsam performansı yükseltebilir mi?

OptiFine ile oynuyorum zaten.

Çok emin misiniz hocam?

Ya kusura bakmayında böyle emin misiniz gibi kışkırtıcı ve yorumu beğenmeme tarzınız çok toxic ayrıca konu ile ilgili bizzat deneyimim olmuştur tekrar söylüyorum eğer laptop kullanıcıysa bu işlem bilgisayara zarar verir ama eğer masaüstüyse işlemciyi tam performansa çalıştırarak FPS'i yükseltir.

Ya kusura bakmayında böyle emin misiniz gibi kışkırtıcı ve yorumu beğenmeme tarzınız çok toxic ayrıca konu ile ilgili bizzat deneyimim olmuştur tekrar söylüyorum eğer laptop kullanıcıysa bu işlem bilgisayara zarar verir ama eğer masaüstüyse işlemciyi tam performansa çalıştırarak FPS'i yükseltir.
Hocam yorumunuza henüz beğendim veya beğenmedim gibi ifade bırakmadım ve sadece emin misiniz diye sormuştum. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

Hocam yorumunuza henüz beğendim veya beğenmedim gibi ifade bırakmadım ve sadece emin misiniz diye sormuştum. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

Hocam kusuruma bakmayın çok pardon ben sizi ardaflix zannettim o yüzden böyle bir yorum yaptım kusura bakmayın ayrıca bu kadar nazik ve kibar kaldığınız için teşekkürler tekrardan kusuruma bakmayın.

Hocam kusuruma bakmayın çok pardon ben sizi ardaflix zannettim o yüzden böyle bir yorum yaptım kusura bakmayın ayrıca bu kadar nazik ve kibar kaldığınız için teşekkürler tekrardan kusuruma bakmayın.
Estağfurullah hocam ne kusuru. İnsanız. İllaki hata yaparız. Hiç sorun değil.

Geri
Yukarı