Python Yaptığım oyun nasıl?

404353

Decapat
Makaleler
2
Merhaba, Python üzerinden bir taş, kağıt, makas oyunu yaptım. Bu oyun ".exe" biçiminde indirirken zararlı yazılım diyordu bende "GDB" adlı bir site yardımıyla hiçbir şey indirmeden internet tarayıcısı üzerinden oyunuma bakabilirsiniz. Oyunuma bakıp 5 üzerinden puan vermenizi istiyorum.

Oyun linki:

Son düzenleyen: Moderatör:
1684585092031.png

Az önce bir yapay zekayı yendim.

Merhaba, Python üzerinden bir taş, kağıt, makas oyunu yaptım. Bu oyun ".exe" biçiminde indirirken zararlı yazılım diyordu bende "GDB" adlı bir site yardımıyla hiçbir şey indirmeden internet tarayıcısı üzerinden oyunuma bakabilirsiniz. Oyunuma bakıp 5 üzerinden puan vermenizi istiyorum.

Oyun linki:

Başlangıç için gayet güzel.

Hocam güzel olmuş bence de arkadaşın dediğii gibi ilk kez yaptıysan 10 önceden çalışman varsa 5 bir de bir tavsiye animasyonlu yapsan güzel olur.

Bence güzel ama buna animasyon vb kesinlikle eklemelisin böyle sadece komutla oynanmamalı.

Hocam güzel olmuş bence de arkadaşın dediğii gibi ilk kez yaptıysan 10 önceden çalışman varsa 5 bir de bir tavsiye animasyonlu yapsan güzel olur.
Hocam Python yazılım dili içerisinde arayüz geliştirmek için "Tkinter" adında bir kütüphane var. Onu yeni öğrenmeye başladım. Bundan dolayı arayüz geliştirmeyi tam bilmediğim için animasyonlu yapamadım. Kusura bakmayın:( Fakat içerisinde "While" döngüleri "İf" komutları gibi bir çok uzmanlık gerektiren komut var.

Hocam eskiden yaptığım 8 çalışmam daha var. Onlarda komutlu. Arayüz geliştirmeyi daha öğrenmedim.

Geri
Yukarı