Yasalara uymayan firmalar

Uzumaki Naruto

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
1 ölü pixel, ürün iade gibi olaylarda keyfi davranan zorluk çıkartan firmaların ifşalanabileceği bir özel konu olsa güzel olabilir. Şikayetvar gibi yerler var ancak bahsettiğim olay daha derli toplu olmasıdır.

Araştırdığımda Samsung, Philips, MSI, ASUS markalarının 1 ölü piksel olduğunda garanti kapsamında olmadığını öğrendim, ancak Samsung'un sitesinden aldığım 2 adet monitör var, 2 side sapasağlam.

Ben şunu biliyorum arkadaşımın Amazon.com.tr'den aldığı monitörde 2 adet ölü piksel vardı değiştirdiler, yeni gelende de ölü piksel vardı onu da değiştirdiler artık 3. gelen monitörde ölü piksel yoktu.

Ben bunu şuna bağlıyorum, Amazon hem müşterisini memnun edecek hem de üreticiye dişini gösterecek güce sahip. Bunların dışındakiler ise müşteriyi böcek gibi görüyorlar.

Ben şunu biliyorum arkadaşımın Amazon.com.tr'den aldığı monitörde 2 adet ölü piksel vardı değiştirdiler, yeni gelende de ölü piksel vardı onu da değiştirdiler artık 3. gelen monitörde ölü piksel yoktu.
Ölü piksel bu kadar kolay çıkacak bir şey değil bunun sebebi iade edilen ürünlerin tekrar satılması arkadaşınız aldığı monitörler büyük ihtimalle tekrar satıldı maalesef.

Firmalar, ölü piksel ve benzeri hatalı imâl edilmiş ürünleri iade alınca, o ürünlerin yapıldığı fabrikaya hatalı ürün diyerek geri göndermiyor mu? Yoksa bu tarz şeylerden anlamayan kişilere geri mi satmaya çalışıyor?

Geri
Yukarı