Yaşamak mı? Daha korkunç ölmek mi?

Yaşamak mı? Daha korkunç ölmek mi?

• Yaşamak

Oy: 46 63,9%
  • Ölmek

Oy: 26 36,1%

• Oy verenlerin toplamı
    72
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Uzaylıların olması mı daha korkunç, olmaması mı? Gibi bir şey. Bence en korkuncu yaşamadan ölmek.

Ölünce BSoD -Black Screen of Death- alacağımızdan, sorun yok. Ama kendimi öldürür müyüm? Hayır. En azından ölünce hiçbir şey olmayacak, bu yüzden korkmuyorum. Ama yaşamak ölümden daha korkunç. Ölünce bir şey görmeyeceğiz, yaşamayacağız. Yaşarken onca kötü olayı görüyoruz, duyuyoruz.

Duyular değil, duygular yanıltır. Akıl ise duyguyla değil, mantıkla çalışır. Tanrının düşüncelerinde yer almak, yine var olmaktır. @DamlaUgurlu
Duyular bizi yaniltabilir. Sana cok basit bir ornek vereyim. Suda duran bir dalin bize kirikmis gibi gozukmesi, ama aslinda kirik olmamasi. Ayni seyi cay bardagindaki kasik durumu ile de aciklayabiliriz. Yani duyular bizi kesinlikle yaniltabilir.

Yaşamakta ölmekte bir ekip işidir, yaşamakta ölmekte ...

974502.jpg

Belki de tanrinin simulasyonuyuz. Fakat gercekten, "gercek olarak" var oldugumuzu, kanitlayabilecegimizi kesinle dusunmuyorum. Var olmak nasil sadece nefes almak, kalbin atmasi olabilir? Sen sadece bu kadar misin?
Var olmak sadece yasamak degil, ayni zamanda yasamamak olabilir. Mesela bir tas. O da bir varlik. Evrende yer kaplayan her seye varlik denir. Bu arada Tanri'nin simulasyonunda degiliz. Buyuk ihtimalle Tanri vardir fakat oldugumuzde sonsuzluga karisacagiz buyuk ihtimalle.

Yaşarken ne ile karşılaşacağını tahmin edebiliyorsun ama ölürken bu şansımız yok, Ölüm diyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı