Yaşıtlarım bana saf geliyor

Bukadar ayrıntıya takılmaya gerek yok anlatmak istediğim net bir şekilde belli ama ergen güçlerimi kullanarak savunma mekanizması oluşturacağım çünki Ben herşeyi biliyor psikolojisine kapılmış hayalperet bir gencim :D

Aklıma narsist arkadaşım geliyor oda 3 yıl bilgisayar başına çıldırtmıştı beni şimdide 2.ci dalga geldi işte. En azından büyüdükçe düzeliyor herşey, bundan 3 yıl öncesine nazaran daha olgunum allah allah 3 yılda olgunlaşmışım? Ve o zamanki kadar depresif değilim.
3 4 yıl kaldı ergenlikten sonra karı kız arkadaşlık ne varsa koşacağım. Yada gerçekçi olamadığım için böyle düşünüyorumdur, büyük ihtimallede öyle malesef.

Narsistlik yapan sensin ama ben her şeyi biliyorum ogrensen gururun incinir yazar miyim sence bir de bütün texti edebiyat yapmak deyimi üstüne kurmuşsun ve anlamını bilmiyosun.

Aklıma yine geldin sana bir cevabım vardı,
Hem edebiyat yapabildiğimi söylüyorsun ama iyi edebiyat yapmamın beni olgun yapmayacağını söylüyorsun şunu diyeceğim sana 16 yaşındaki kardeşim,
Her insan edebiyat yapar felsefe konuşabilir ve bu kişinin daha çok ne tür konularda ve nasıl yaptığına bağlı yani, okulda rehber hocana 'Hayat gerçekten çok anlamsız hocam deyip kendini hayatın derin yolculuğunda olduğunu düşünme be kankam.
Yazdığımdan dolayın sinirlenmişsin ya da küçümsemişsin belli ki,
'Daha ergen tribi ne bilmiyorsun' İnan senin bilmediğin birçok şey biliyorum ve sen bunları söylediğimde ya geri çekileceksin çünkü buna gururun el vermez.
Şu anki durumumu yaşasan inan düşünmekten kafanı duvarlara vururdun.
Şu an ilaçlarım beni hafifletiyor, daha fazlada bir şey anlatmayacağım.

17 yaşında girdiğinde ailen sana doğum gününde 'Artık Ooo 17 yaşında kendi kararlarını verebiliyor...' Der onunla övünüp durursun :D

Lisedede utanma kardeşim ya yaşıtın kızlar seni niye beğenmesin yıllardır yalnızlığın acısıyla besleniyormuşsun zaten daha fazla yorma kendini :)

16 yaşında değilim 14 yaşındayım, profilimde de 14 yaşında olduğum gözüküyor. O konuda da 14 yaşında olduğumu belirtmiştim zaten yanlış hatırlamıyorsam. Okudum, anladım. Dostum yalnız denilmiyecek kadar arkadaşım var, oturma organı tavan yapmayan kızları etkiliyebiliyorum, sohbet kurabiliyorum. Anladığım kadarıyla konularımı okumuşsun :).Benim söylediğim "ergenlik tribi" denen şey senin sandığın gibi "aa sevgilim yok intihar edeceğim"değil. Bam başka bir duygu, eğer yaşasaydın inan bana düşüncelerin aynı olmazdı. Zaten "kardeşim" diye hitap ettiğine göre o dönemlerden geçmişsindir. Cevaplarımı göz ardı edebilirsin.

3 4 yıl kaldı ergenlikten sonra karı kız arkadaşlık ne varsa koşacağım. Yada gerçekçi olamadığım için böyle düşünüyorumdur, büyük ihtimallede öyle malesef.
Ergenlikde de kosabilirsin.

@Tunahan4592 git biraz ayıp olabilir söylemesi ama toplarını eline al konuşmaya basla çevrendeki insanlarla. Tanımadığın insanlara da yukarıdan bakma derim.

Ergenlikde de kosabilirsin.
Aklıma binbir türlü neden geliyor, Dışarı düşündüğüm tek konu şu çocuk şu psikolojide ne gibi davranır acaba bilerekmi bu kadar yüzeysel konuşuyor.....
Millet bana ergen der diye hiç kendimide savunmadım. Kendi fikrimi öne sürmedim çünki eğer kendi düşüncelerimi konuşup sunsaydım pişman olacağımdan emindim, biri başka birşey der birisi karşı çıkar birisi büyünce geçer der...
Okul zamanı aynı şekilde çocuk yanımda mesela lise zamanı beni azarlıyor sırf 15 yaşında benimde yaşımda olduğu ve saf bir zihniyete sahip olduğu için yumruk attım dövdüm artık dayanamadım. Halen aklımda duruyor gerçekten nasıl geçecek bu Konuşsan ayrı bir dert konuşmasan ayrı bir dert. Bu sadece ergenlik kaynaklı değil hayatım boyunca hiç bir ortamım olmadı nerde nasıl konuşacağım yaş çevrem kadar bilemiyorum. Ve sadece kendimi yazılı olarak ifade edebiliyorum.

@Tunahan4592 böyle tipler olabilir zaten yapılması gerekeni yapmışsın konuştuğun adam böyle çıktıysa seriden yol ver zaten insanlarla tanışmadan anlayamazsın nasıl biri diye.

Ergenlik değil gibi dediğin sorunlar.
Yalnızlığa alışmak kadarda içinden çıkmakta bir okadar insanın psikolojisini bozuyor eskiye göre biraz daha iyiyim ama dediğin gibi konuşmadan olmayacak yani her seferinde şu bu ne diyecek diye düşünmeyip konuşmam lazım buda zamanla alışkanlık haline gelir. Diye umud ediyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı