Yaşıtlarım bana saf geliyor

Aklıma yine geldin sana bir cevabım vardı,
Hem edebiyat yapabildiğimi söylüyorsun ama iyi edebiyat yapmamın beni olgun yapmayacağını söylüyorsun şunu diyeceğim sana 16 yaşındaki kardeşim,
Her insan edebiyat yapar felsefe konuşabilir ve bu kişinin daha çok ne tür konularda ve nasıl yaptığına bağlı yani, okulda rehber hocana 'Hayat gerçekten çok anlamsız hocam diyip kendini hayatın derin yolculuğunda olduğunu düşünme be kankam.
Yazdığımdan dolayın sinirlenmişsin yada küçümsemişsin belliki,
'daha ergen tribi ne bilmiyorsun' İnan senin bilmediğin bir çok şey biliyorum ve sen bunları söylediğimde ya geri çekileceksin çünkü buna gururun el vermez.
Şu anki durumumu yaşasan inan düşünmekten kafanı duvarlara vururdun.
Şu an ilaçlarım beni hafifletiyor, daha fazlada birşey anlatmayacağım.

17 yaşında girdiğinde ailen sana doğum gününde 'Artık Ooo 17 yaşında kendi kararlarını verebiliyor...' Der onunla övünüp durursun :D

Lisedede utanma kardeşim ya yaşıtın kızlar seni niye beğenmesin yıllardır yalnızlığın acısıyla besleniyormuşsun zaten daha fazla yorma kendini :)
10 sene sonra gel bunları oku kendine güleceksin. Çok takma kafana kimle takılmak istiyorsan onunla takıl, kimse yaşıtları ile takılmak zorunda değil. Kendini bir yaş grubuna vs ait hissetmek yerine zaman geçirdiğinde keyif aldığın insanlara ait hisset. Yok yaşıtlarım saf, beni anlamıyor demek seni daha da psikolojik olarak yorar. Onların seni anlayamadığı yerlerde; yok abi beni anlamıyorlar demek yerine hoşgörülü yaklaşman gerek. Belki de sende onlara göre safsındır? Belki de onlar senin için aynı şeyi düşünüyor olamazlar mı?

İnan senin bilmediğin bir çok şey biliyorum ve sen bunları söylediğimde ya geri çekileceksin çünkü buna gururun el vermez.
Şu anki durumumu yaşasan inan düşünmekten kafanı duvarlara vururdun.
Şu an ilaçlarım beni hafifletiyor, daha fazlada birşey anlatmayacağım.
Kendini akranlarından üstün olarak gören bir insansın, karşındaki kişiye uzun uzun cümleler yazıp (edebiyat yapmak bu oluyor işte), üste çıkmaya çalışıyorsun. Mide bulandırıcı ve ergen gözüküyorsun. Evet, narsistsin. Özgüven problemin var sanırım, özgüvenin olmadığı için sürekli karşındaki kişiye kendini övme, kendini farklıymış gibi gösterme çabaları içindesin. Bence kendine bir çeki düzen ver derim. İlaçmış, ne ilacı merak ettim? Şahsen senin gibi birisyle takılmazdım, ne elde ettin hayatinda da kendini diğerlerinden üstün görüyorsun? Neyi başardın, ne için çok emek verdin? Bir şeyler söyle ki biz de senin üstun olduğuna hemfikir olalım. Edebiyat yapmayı öğrendin sanırım, başka ne var?

Yalnızlığa alışmak kadar da içinden çıkmakta bir o kadar insanın psikolojisini bozuyor eskiye göre biraz daha iyiyim ama dediğin gibi konuşmadan olmayacak yani her seferinde şu bu ne diyecek diye düşünmeyip konuşmam lazım bu da zamanla alışkanlık haline gelir. Diye umud ediyorum

Dostum sana bir önerim var, Sercan Bintepe'nin bütün videolarını izle, Zyzz'nin bütün motivasyon videolarını izle ve spor yap. Kısacası hayvan gibi ol, ben kendi sorunlarımı bu şekilde çözdüm. Daha doğrusu hâlâ çözüyorum.

Örnek videolar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkisi de birbirinden anlamlı video.

Sen sosyalleşmeye bak arada 5-10 yaş fark olmadığı sürece sıkıntı yok böyle şeyler olabilir yaşadığın yerle alakalı belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı