Yazılım eğitimi kitabı önerisi

Yani kitaplar daha cok eskiden kullanim icin vardi. Turkce kaynak cok olmadigi veya internete erisim kisitli oldugu icin bir kitaptan gitmek daha kolaydi. Su an internette tonla ucretsiz kaynak var. Istedigin herhangi bir alanla ilgili roadmap'ler bulabilirsin. Bir de genel olarak yazilim kitabi yok zaten. Ne yapmak istedigine karar vermelisin once. Ingilizcen yoksa da once onu gelistirmeye bak.

@Görkem Say doğru demiş. Ben de kitaptan öğrendim ancak şu an buna gerek yok. Türkçe'de bir sürü kaynak var, yetmezse kaynakları otomatik olarak diline çevirebilen GPT'de var. Direkt bunları kullanman seni daha verimli yapar.

Yazılım kitaptan öğrenmek günümüzde biraz saçma. Neden derseniz , yazılım dediğiniz alan sürekli güncellenen bir alan. Kitaplar güncelliğini koruyamadığı için eski kalıyor ve yazdığınız bazı kodlar çalışmaz. Onun yerine Güncel Udemy'den kurslar alıp izliyebilirsiniz.

Bilgisayar mühendisliği okuyorum. YouTube'da 10 dakikalık bir videoda öğrendiğim kodu hoca sınıfa 1 saatte öğretiyor. Başlamadan önce Udemy şart gibi düşünüyordum fakat şu an için YouTube'da işimi görüyor. Bakın fark ettiyseniz kitabın ismini ağızıma bile almadım😂

Yazılımı kitaptan öğrenemezsiniz, açın BTK Akademi gibi birkaç eğitim sitesini görüntülü izleyin ve PC başında canlı deneyerek yapın, o zaman öğrenirsiniz.

Bilgisayar mühendisliği okuyorum. YouTube'da 10 dakikalık bir videoda öğrendiğim kodu hoca sınıfa 1 saatte öğretiyor. Başlamadan önce Udemy şart gibi düşünüyordum fakat şu an için YouTube'da işimi görüyor. Bakın fark ettiyseniz kitabın ismini ağızıma bile almadım😂

Okul bitince tekrar oku bunu :)

Yeni konular

Geri
Yukarı