YDT'de nasıl gelişilir?

wanae

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben bu sene 11.sınıf dil bölümü öğrencisiyim.
Benim soruma gelirsek, istedigim üniversiteler YDT bakımından full/-e yakın istiyor, ben de bu doğrultuda kendimi daha fazla geliştirebilmek için ne yapabileceğimi merak ediyorum.
Netlerim şöyle:
1.deneme, 67.50
2.deneme, 71,50
3.deneme, 63 biz bu denemeyi yaparken dışarıda müzikli prova vardı. Çok gürültülüydü.
3.deneme sonucu gelmeden önce yapılan denemede ise 71,50 yaptım yine.
Hepsi anlaşılacağı üzere 80 uzerinden ve ilk deneme ydspub, diğerleri dilko. Hatta 63 net yaptığım Dilko'nun 2 Mayıs'a kadar süresi olan denemeden.
Her ne kadar daha 11 olsam da 63 net ister istemez biraz canımı sıktı, her ne kadar olumsuz etkenler olsa bile. Hatta bunu yazarken bu düşüşün mutsuzluğu var hâlâ, LoL.

Genel yanlışlarım paragraf tamamlama üzerinden oluyor. Bunun üzerine gitmeyi planlıyorum ama bunun yanında ne yapabilirim? Kaynak önerisi alabilirim, 12.sinif seviyesi de uygun.

Benim soruma gelirsek, istedigim üniversiteler YDT bakımından full/-e yakın istiyor, ben de bu doğrultuda kendimi daha fazla geliştirebilmek için ne yapabileceğimi merak ediyorum.
Netlerim şöyle:
1.deneme, 67.50
2.deneme, 71,50
3.deneme, 63 biz bu denemeyi yaparken dışarıda müzikli prova vardı. Çok gürültülüydü.
Hepsi anlaşılacağı üzere 80 uzerinden ve ilk deneme ydspub, diğerleri dilko. Hatta 63 net yaptığım Dilko'nun 2 Mayıs'a kadar süresi olan denemeden.
Her ne kadar daha 11 olsam da 63 net ister istemez biraz canımı sıktı, her ne kadar olumsuz etkenler olsa bile. Hatta bunu yazarken bu düşüşün mutsuzluğu var hâlâ, LoL.

Genel yanlışlarım paragraf tamamlama üzerinden oluyor. Bunun üzerine gitmeyi planlıyorum ama bunun yanında ne yapabilirim? Kaynak önerisi alabilirim, 12.sinif seviyesi de uygun.
Bunlar Mart ayından itibaren olan netlerim,normalde ilk deneme ekim ayında olmustu, 50 üzerinden 9 yanlışım vardı

Son düzenleme:
Netlerim şöyle:
1.deneme, 67.50
2.deneme, 71,50

Bunlar mart ayından itibaren olan netlerim, normalde ilk deneme ekim ayında olmustu, 50 üzerinden 9 yanlışım vardı.

Öncelikle gerilmene gerek yok önünde yeterince zamanın var. Netlerin gayet yeterli seviyelerde 11.sınıf için çok çalışıp kendini bunaltma. Eğer gerçekten iyi bir üniversiteye gitmek istiyorsan TYT'ni yüksek tutman lazım özellikle TYT matematiği dilcilerin büyük bir kısmı yapamadığı için sen yaparsan seni çok öne geçirir. YDT'yi geliştirme kısmına gelirsek de paragraf tamamlamada yanlışlarım var demişsin bunu aşmak için İngilizce kitaplar(bahsettiğim kitaplar A1 A2 gibi çok basit düzeyde cümleler içeren kitaplar değil daha kalın ve uzun paragrafları olan roman tarzı kitaplar) ya da bloglar okuyabilirsin hem bu kelime dağarcığının gelişmesine de yardımcı olur. Dediğim gibi YDT bir şekilde halledersin çok zorlanacağını sanmıyorum ama TYT özellikle TYT matematiğe bakmanı tavsiye ederim temelin zayıfsa bu süreçte temel atabilirsin.

Dostum merhaba bir dilci olarak.

Ydspub ve dilko bana göre artık sınav ayarında değil he 11. sınıfta çözülür orası ayrı
Netlerinde gayet iyi

12. sınıfa geçtiğinde akındil modadil dpels gibi yayınlar tercih etmelisin

Kendini çok sıkmadan TYT matematik ilk 12 konu bitir

Grammar bitsin zaten okulda bitirmişsinizdir

Yazın bol bol kelime kas

İngilizce alt yazılı dizi izle çok abartmadan

Paragraf rutini oluştur
20 TYT Türkçe için

YDT için
3 le başla gün geçtikçe arttırırsın.

Yanıtınız için çok teşekkür ederim, tavsiyelerinizi mutlaka dikkate alacağım.

Ve TYT matematiğe bu sene yaz ayında ve 12'de ise diğer TYT konularıyla beraber odaklanmayı planlıyorum.

(Fakat matematik temelim neredeyse 0 olduğu için biraz kara kara da düşünmüyor değilim.)
Temel kitaplarla başlayıp ilerleyecegim ancak yine bir tavsiyeniz varsa kesinlikle açığım mat. Bakımından.

Dostum merhaba bir dilci olarak.

Ydspub ve dilko bana göre artık sınav ayarında değil he 11. sınıfta çözülür orası ayrı.
Netlerinde gayet iyi.

12. sınıfa geçtiğinde akındil modadil dpels gibi yayınlar tercih etmelisin.

Kendini çok sıkmadan TYT matematik ilk 12 konu bitir.

Grammar bitsin zaten okulda bitirmişsinizdir.

Yazın bol bol kelime kas.

İngilizce alt yazılı dizi izle çok abartmadan.

Paragraf rutini oluştur.
20 TYT Türkçe için.

YDT için.
3 le başla gün geçtikçe arttırırsın.

Özellikle ydspub açısından katılıyorum, 11.sinif olsam da 11.sınıf için bile fazla basite kaçıyor gibi, haliyle çok da sınav bazinda görmüyorum bende. Ama dilko icin bir şey diyemem, fazla içli dışlı değilim maalesef.

Elimde şu an akindil ve bolca modadil bulunuyor. Akindil'in grammar odakli bir test kitabi var fakat o bile zorluyor beni, konuları bilsem de.
Modadil kitaplarım da daha çok 12.siniflara uygun olarak gorulen YKS-dil stratejileri serisinden. Vocab Fighter ve 1200 soru bandinda bir skills kitabi bitirmiştim, epey güzeldi.
Converse de var fakat çok ileri diye bırakmıştım aylar önce. Onu da tavsiye ederseniz mutlaka devam ederim.
Fakat planım dahilinde suanlik yine ayni strateji serisinden konu+soru skills kitabi bitirmek var.
Els ise bu yıl başında çözmüştük, onu mutlaka seneye bırakacağım, sizin de dediğiniz gibi.

Onun dışında TYT bakımından mutlaka dediklerinizi uygulayacağım. İngilizce bazlı calismaktan TYT'de müthiş eksiğim var malum (TYT mat 0: 3)

Çok teşekkürler, başarılar dilerim size de bu yolda!

Son düzenleme:
Yanıtınız için çok teşekkür ederim, tavsiyelerinizi mutlaka dikkate alacağım.

Ve TYT matematiğe bu sene yaz ayında ve 12'de ise diğer TYT konularıyla beraber odaklanmayı planlıyorum.

(Fakat matematik temelim neredeyse 0 olduğu için biraz kara kara da düşünmüyor değilim.)
Temel kitaplarla başlayıp ilerleyecegim ancak yine bir tavsiyeniz varsa kesinlikle açığım mat. Bakımından.

Özellikle ydspub açısından katılıyorum, 11.sinif olsam da 11.sınıf için bile fazla basite kaçıyor gibi, haliyle çok da sınav bazinda görmüyorum bende. Ama dilko icin bir şey diyemem, fazla içli dışlı değilim maalesef.

Elimde şu an akindil ve bolca modadil bulunuyor. Akindil'in grammar odakli bir test kitabi var fakat o bile zorluyor beni, konuları bilsem de.
Modadil kitaplarım da daha çok 12.siniflara uygun olarak gorulen YKS-dil stratejileri serisinden. Vocab Fighter ve 1200 soru bandinda bir skills kitabi bitirmiştim, epey güzeldi.
Converse de var fakat çok ileri diye bırakmıştım aylar önce. Onu da tavsiye ederseniz mutlaka devam ederim.
Fakat planım dahilinde suanlik yine ayni strateji serisinden konu+soru skills kitabi bitirmek var.
Els ise bu yıl başında çözmüştük, onu mutlaka seneye bırakacağım, sizin de dediğiniz gibi.

Onun dışında TYT bakımından mutlaka dediklerinizi uygulayacağım. İngilizce bazlı calismaktan TYT'de müthiş eksiğim var malum (TYT mat 0: 3)

Çok teşekkürler, başarılar dilerim size de bu yolda!

Piyasa da artık bir sürü matematik hocası var ama bence temeli olmayan biri için en iyisi bıyıklı matematik

Modadil Converse güzel kitap dediğin gibi onu biraz daha sonlara bırak

Konu + soru skills YouTube'dan taktikleri falan izle halledersin

Önemli olan TYT...

Piyasa da artık bir sürü matematik hocası var ama bence temeli olmayan biri için en iyisi bıyıklı matematik

Modadil Converse güzel kitap dediğin gibi onu biraz daha sonlara bırak

Konu + soru skills YouTube'dan taktikleri falan izle halledersin

Önemli olan TYT...
Anladim çok sagolun tavsiyeleriniz için, hepsini uygulamaya koyacağım inşallah.

Netleriniz iyi önünüzde uzun bir zaman var yazın TYT'yi halletmenizi tavsiye ederim.
Ben de öyle düşünüyorum ama nerden başlayabileceğimi tam bilmiyorum desem yeridir. Türkçe netlerim 32'ye kadar çıksa da matematik epey zorlayacak. En bastan baslayacagim malum. Tyt için de oneriniz varsa kesinlikle açığım

Ben de öyle düşünüyorum ama nereden başlayabileceğimi tam bilmiyorum desem yeridir. Türkçe netlerim 32'ye kadar çıksa da matematik epey zorlayacak. En bastan baslayacagim malum. TYT için de oneriniz varsa kesinlikle açığım

Bayağı videolar kamplar bulunuyor YouTube üzerinde, kendinize uygun olanı seçip başlayabilirsiniz sıfırdan bile olsa çok iyi netler yapılabilir yani koskoca 1 yıl var önünüzde.

Geri
Yukarı