Yeni alınan iPhone 13 şarjı bir defaya mahsus bitirilmeli mi?

Batarya değişim ücreti çok değil 2-3 yılda bir defa değişim yapıyorsun 500-800 TL civarı diye biliyorum çok koymaz o şekilde kullanmak saçma inanma hikayelere 0-100 kullan.

Tamamen bitirmenin bataryaya çok zararlı olduğu yazıyor. Bu doğru mu peki.

Hayır çok zararlı değildir, bataryalarin bir ömrü vardır siz her şarjı 0'a indirip 100'e çıkardığınız zaman bir döngü tamamlanır. 20 ile 80 arası olunca bu döngü biraz artıyor. Ama bataryayı 2 - 3 yılda bir değiştiriyor iseniz çok takmayın.

Bilmiyorsun ama sallıyorsun oh ne güzel senin bahsettiğin şey eski modellerde kaldı iPhone 11'den itibaren telefonların şarjı çok iyi gidiyor hatta 13 serisinden itibaren bataryalar çok daha iyi hale geldi.
14 kullanıyorum gayet de şarjım hızlı tükeniyor. Sallıyorsun felan bunlar hoş şeyler değil.

Selam. 3 gün önce yeni bir iPhone 13 aldım ve şarjı hızlı bitiyor gibi. İnternetten araştırdığıma göre şarjı 20'nin altına inmemesi batarya için olması gerekenmiş. Ben de aldığımdan beridir 2 defa şarj ettim 20'nin altına inmeden, tamamen dolmadan da almadım ama telefonun şarjı hızlı bitiyor sanırım. Yani 2 gündür kullanıyorum, mesela atıyorum bir bakıyorum 38 bir süre sonra 36. aradaki 37'yi göremiyorum çoğu zaman.
Şimdi soruma gelecek olursam, yeni cihaz olduğu için bataryayı bir defa tamamen bitirsem bu iyi mi olur kötü mü? Birkaç yazı okudum yeni. I-iPhone'da batarya birkaç ayda kendine geliyor diye bu doğru mu?

Hocam hiç uğraşmayın 20-80 ile ben geçen yaz iPhone 12 aldım 0-100 yapıyordum deprem zamanına kadar %99 idi depremde çok kullandım %97'ye indi ondan sonra da sattım ama bu işler boş işler bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı