Yeni apartmandaki internet nasıl hızlandırılır?

Ozan87

Kilopat
Selam arkadaşlar 2 ay sonra sıfır bir apartmana taşınacağım ve apartmanda 5 daire mevcut bunların 2'si boş bende taşınınca 3 daire oturuyor olacağız. Sorun şurada başlıyor internet başvurusu yaptırmak istediğimde hem Türk Telekom hem de Superonline binanızda internet yok denildi ancak sokakdan fiber altyapı geçiyor ve binalarda sağ sol karşı bina hepsinde fiber mevcut. Dün Türk Telekom'u aradığımda ön başvuru yapabiliriz minimum 2 ay maximum 24 ay içinde sonuçlanır denildi. Ancak 24 ay deyince korktum sonuçta dağ başında oturmuyorum Antalya'nın göbeğinde bir mahalledeyim ve altyapı sokakta mevcut. Fiber değil de ADSL/VDSL mevcut mu dedim o da hayır diye cevap aldım ve fiber için ön başvurumu yaptım ve SMS geldi SMS de de altyapı çalışması yapacağız tamamlandığında sizinle yeniden iletişime geçeceğiz denildi. Superonline da yetkili ile görüştüğümde 5 dairelik apartmana yatırım yapmıyoruz ancak %50'si 3 daire onay verirse yöneticinizle beraber ön protokol başvurusunu alabiliriz denildi. Şimdi sorum şu ben 2 ay içinde eve taşınacağım ve internet olması şart bu süreci hızlandırabilmem için ve mutlu sona ulaşabilmem için nasıl bir yol izlemeliyim? Not: Apartman sahibi ile görüştüğümde iskan alırken Türk Telekom altyapısı için uygunluk belgesi gibi bir şey istenmiş o da mevcutmuş internet için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında bina yapılırken, hat çekilir. Fakat sizde bunu yapmamışlar sonraya bırakılmış. Yeniden kırıp dökecekler anlaşılan. Telekom genelde birkaç ay içinde hattı çeker, evlere kabloları yönlendirir. Aktif olması da birkaç hafta sürer. Ne kadar erken başlanırsa işe o kadar iyi.

Aslında bina yapılırken, hat çekilir. Fakat sizde bunu yapmamışlar sonraya bırakılmış. Yeniden kırıp dökecekler anlaşılan. Telekom genelde birkaç ay içinde hattı çeker, evlere kabloları yönlendirir. Aktif olması da birkaç hafta sürer. Ne kadar erken başlanırsa işe o kadar iyi.
Bu olayı nasıl hızlandırabilirim ? Dün yaptığım başvuru yeterli midir yoksa başka aksiyon almalı mıyım ? Boşu boşuna vaktimin geçip boş beklemek istemiyorum sonuçta 2021 senesindeyiz ve internet için internetsiz beklemek boş vakit

Yeni konular

Geri
Yukarı