Çözüldü Yeni kasa alınca monitör de mi sıfırlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmetyetis1

Yoctopat
Daha fazla  
Yeni kasa alacağım ama aklıma şu takıldı. Şimdi benim yeni monitöre ihtiyacım yok. 165Hz bir monitör. Neyse şimdi benim kasam 0 olacağı için monitörümdeki ekran da mi 0'dan başlayacak yoksa eski haliyle geri dönecek de sadece işletim sistemi falan mı iyileşecek? Yani benim düşüncem bilgisayarın beyni kasa olduğu için ekran da değişecek ama sormak istedim.

Çözüm
Yeni kasa alacağım ama aklıma şu takıldı. Şimdi benim yeni monitöre ihtiyacım yok. 165Hz bir monitör. Neyse şimdi benim kasam 0 olacağı için monitörümdeki ekran da mi 0'dan başlayacak yoksa eski haliyle geri dönecek de sadece işletim sistemi falan mı iyileşecek? Yani benim düşüncem bilgisayarın beyni kasa olduğu için ekran da değişecek ama sormak istedim.
Monitör ile kasanın arasındaki tek bağlantı görüntüdür. Monitörün kablosunu HDMI girişi olan neye bağlarsanız bağlayın, bağladığınız şeyin görüntüsünü alırsınız.
Monitör ile kasanın arasındaki tek bağlantı görüntüdür. Monitörün kablosunu HDMI girişi olan neye bağlarsanız bağlayın, bağladığınız şeyin görüntüsünü alırsınız.

Çözüm
Senin monitörün içindekiler aslında gerçekten orada değiller. Hepsi kasanın içerisinde. Acı ama gerçek olan bu. Yani evet değişecek.

Monitörler kasaya ya da başka bir şeye bağlı cihazlar değillerdir. Bağımsızlardır. İstediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Yeni bir sistemle beraber monitör değiştirmenize gerek yok. İşletim sistemi sıfırlamasında ya da yenilemesinde, ayarlarınızı yeniden yapmanız yeterli olacaktır.

Eski bilgilerin eski bilgisayarda kalıcağı için yeni bilgisayarla birlikte her şey sıfırdan başlar ama monitor aynı performansı verir yeni sisteminde.

Yani ne olursa olsun, monitörün yaptığı tek şey görüntü vermek. İşletim sisteminden falan bağımsız. O yüzden bir şey değişmez herhalde (herhalde diyorum çünkü hala tam olarak anlayamadım). 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı