Temelim var mı yok mu emin olamıyorum

emirhan12345

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, YKS öğrencisiyim fakat netlerim vb. her şey çok düşük. Daha önce antrenmanlarla matematik 1 bitirmiştim fakat temelimin olduğundan emin olamıyorum. Şimdi elimde bir aktif matematik kitabı ve 70 günde TYT matematik mert hoca video ders kitabı ve soru bankası var, hangisini yapsam diye düşünüyorum ama sonuca varamıyorum maalesef ki. Sizce ne yapabilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
antrenman çözdüysen aktifin önemi yok bence.
evet farkındayım ilk 140 sayfa mı ne ortak sadece ama bu saatten sonra zaman kaybı olur.

Basit denklemi çözebiliyor musun? Mesela 6X = 15+3X ya da 7X = 16+10X. Tabii matematik denklemlerden ibaret değil ama senin temelden kastının ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. Bu denklemleri çözemiyorsan temelin yoktur zaten.

Basit denklemi çözebiliyor musun? Mesela 6X = 15+3X ya da 7X = 16+10X. Tabii matematik denklemlerden ibaret değil ama senin temelden kastının ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. Bu denklemleri çözemiyorsan temelin yoktur zaten.
ilk sorunun cevabı:5 2.sinin de 3/16 değil mi yanlış sanırım bilemedim

Ee ilkini doğru bilmişim temelimin olmadığını mı gösteriyor acaba her neyse bir şekil halledeceğiz :)
İlki zaten 5.sınıf sorusu falan ikincisi de aynı seviyenin bir tık daha zoru bunları bilemeyince lise değil ortaokulda bile sıkıntı olduğunu görüyoruz. AYT temeli için ilk 12 konunun bitmiş olması lazım bunlar olmadan TYT de olmaz AYT de.

Yeni konular

Geri
Yukarı