Yeni mezun jandarma astsubay ne kadar maaş alır?

vbios

Kilopat
Makaleler
4
Sorum başlıktaki gibidir arkadaşlar, bu sene jamyo düşünüyorum, küçüklüğümden beri istediğim hem fiziki hem de mental olarak hazır olduğum bir meslek. Evet para için yapılmayacak bir meslek olduğunu biliyorum fakat internette bu konuda bir kaynağa erişemedim. Çevresinde tanıdığı olan veya bu mesleği icra eden birisi yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bölgeden bölgeye, rütbeden rütbeye değişiyor. Ortalama bir sayı söylemek gerekirse 60.000 TL civarı.
Üsteğmen bir akrabam var ondan biliyorum. Mesleğe girdikten sonra parasını vesaire düşünecek hale gelmediğini söylemişti. Yolunuz açık olsun.

Jandarma 55-60k arası alır. Jandarma İç İşleri bakanlığına bağlandıktan sonra maaşlarına epey bir iyileştirme geldi. Ki önceden de iyiydi. Kara kuvvetlerinde 10 senelik astsubayım ben 48k alıyorum.

Bu arada iyi düşün taşın. Mesleğe başladıktan sonra 15 sene içinde istifa hakkın olmayacak. 15 sene argonun iyileştirilmiş tabiriyle seve seve yapacaksın. Hafta sonu il sınırlarını terketmen bile yasak olacak. Ayda bilmem kaç tane nöbet tutacaksın. 2-3 yıl arayla sürekli tayin göreceksin.

Jandarma 55-60k arası alır. Jandarma İç İşleri bakanlığına bağlandıktan sonra maaşlarına epey bir iyileştirme geldi. Ki önceden de iyiydi. Kara kuvvetlerinde 10 senelik astsubayım ben 48k alıyorum.

Bu arada iyi düşün taşın. Mesleğe başladıktan sonra 15 sene içinde istifa hakkın olmayacak. 15 sene argonun iyileştirilmiş tabiriyle seve seve yapacaksın. Hafta sonu il sınırlarını terketmen bile yasak olacak. Ayda bilmem kaç tane nöbet tutacaksın. 2-3 yıl arayla sürekli tayin göreceksin.
Mobbing var mı hala?

Olmaz mı? TSK'nın göbek adı mobbingdir. Darbeden sonra çok ciddi şekilde personel seviyesinde düşüş oldu. Seviye yerlerde şu an. Koyun güdemeyecek adam bölük komutanı vs. oluyor. :)

Harp okulu dışında dış kaynaktan personel alımı büyük sıkıntıdır bana göre. 6 ayda kabak yetişmeyen ülkede asker mi yetişecek?

Harp okulu dışında dış kaynaktan personel alımı büyük sıkıntıdır bana göre. 6 ayda kabak yetişmeyen ülkede asker mi yetişecek?
Ben de MYO mezunuyum. Ve artık daha fazla dayanamadım. 1-2 aya atılıyorum ben de kendi isteğimle. Kafam hiç bu kadar rahat olmamıştı son 12 sene içerisinde :D

Ben de MYO mezunuyum. Ve artık daha fazla dayanamadım. 1-2 aya atılıyorum ben de kendi isteğimle. Kafam hiç bu kadar rahat olmamıştı son 12 sene içerisinde :D

Peki hiç birini öldürdünüz mü? Diye bir soru sorarsam şu şekil cevap verecek kıvamda mısınız? :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Olmaz mı? TSK'nın göbek adı mobbingdir. Darbeden sonra çok ciddi şekilde personel seviyesinde düşüş oldu. Seviye yerlerde şu an. Koyun güdemeyecek adam bölük komutanı vs. oluyor. :)
Peki bu yükselme yarışı içindekiler arasında mı yoksa kendi halinde takılan adamlara da mı çatıyorlar?

Peki bu yükselme yarışı içindekiler arasında mı yoksa kendi halinde takılan adamlara da mı çatıyorlar?
Kapasitesi belli insanlara kapasitesinin üzerinde yük yüklemeye çalışıyorlar. Bir insan bir işi yapıyorsa ve itiraz etmiyorsa ona onunla ilgisi olmayan diğer işleri de yüklemeye çalışıyorlar. İnsanları bunaltıyorlar özlük haklarını onlara köpeğe kemik verir gibi vermeye çalışıyorlar. Mesela sen 24 saat nöbet tuttun ve ertesi gün 24 saat istirahatlisin bu kanunda yazar. Bunu sana kendi lütfuymuş gibi göstermeye çalışıyorlar. Bazen istirahatini bile vermiyorlar. Çoğu zaman hiç bir iş yokken hafta sonu mesai oluyor. İnsanların zamanlarını çalıyorlar vs vs.

Bu arada Bakım sınıfı mezunuyum ben. Sınıf okulunda Özel Kuvvetler seçmelerine girdim ve 7 yıl Özel Kuvvetlerde çalıştım. Daha sonra bir takım tartışmalar yaşadım ve kendi bakım sınıfıma Kıta'da çalışmaya geri döndüm. Döndükten sonra da gereksiz ego kasan kendini bir b.k sanan insanlara daha fazla dayanamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı