Yeni özellik: Otomatik 0xc000007b hata analizi

Makaleler
25
Merhaba,

0xc000007b hatasının tespitinde kullanılan Process Monitor log raporlarını inceleyip sorunlu DLL dosyasını size söyleyen bir araç geliştirdik. Tek yapmanız gereken bu rehbere göre oluşturduğunuz PML dosyasını olduğu gibi aşağıdaki bağlantıdan yüklemek ve analiz konunuzun açılmasını beklemek ☺️

Aynen, yeni geliştirdiğimiz bir özellik.
Çıtayı bir tık daha arttırıp mavi ekran hatalarını da çözsün.😁 Şimdi mavi ekran hata kısmı için düşünürsem, WinDbg hata kodları bence anlaşılması daha zor. O yüzden hata kodlarını yorumlayıp çözüm sunması gerçekten zor olacağını düşünüyorum. Şimdilik üyeler mavi ekran hata analizinde daha iyi iş çıkartacaktır diye düşünüyorum. :D

Merakımdan soruyorum, hata kodlarını nasıl yorumlayabiliyor? Log'un özetini yorumluyor değil mi? "x.dll" hatasını anladı ve konuya çıktı olarak "bunları kaldır, bu paketi kur" tarzı bir şey mi? Aslında bunu mavi ekran içinde yapabiliriz, ama bot olarak değil de yazılım olarak yapılabilir. Eğer kendimi programlama kısmında geliştirebilirsem kesinlike yapmayı planlıyorum.

Evet, forumlarda bile insanlar yerine botlar sorun çözecek. İnsanların sanal alemde bile işlerini ellerinden alabildiğini de şimdi görmüş oldum. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı