Yeni parçaları değişmiş kasa çalışmıyor

Gesture

Centipat
Daha fazla  
Dostlar, yaklaşık 1 2 ay önce monitöre görüntü gelmiyor diye konular açmıştım. Elle yapılacak her şeyi denemiştim ve garantiye yollamıştım 2 defa, yaklaşık 3 hafta önce kasa ve PSU hariç bütün parçaları tekrar yolladım ve geçen gün elime ulaştı. Anakart SSD ve işlemci anakart yenilerini yollamışlar. Hepsinin kurulumunu yaptım, ondan sonra çalıştırmayı denediğimde BIOS'ta takılı kaldığını gördüm. BIOS'ta RAM, SSD, anakart, işlemci, ekran kartı çalıştığını ve derecelerinin normal olduğunu gördüm.

BIOS'tan çıkış yapsam bile tekrar BIOS'a giriyordu, yaklaşık 5 6 defa böyle oldu ve bilgisayarı zorunlu olarak açtığım. Güç tuşundan kapadım PSU'dan değil ve bir daha açılmadı. Yani 2 ay önceki sorunla tekrar karşılaştım parçaların geldiği gün odamdaki prize ayrı topraklama ve kablolarını değiştirttim ama şu an hala aynı tandığım birkaç bilgisayarcı var. Onlara götürmek istiyorum ama bir yandanda korkuyorum.

Windows kurdun mu?

Hocam BIOS'ta takılı kaldıktan sonra bilgisayarı kapadım geri açamadım Windows yüklü değildi uyarı yediğim için cevap veremedim şu an tekrar deneyeceğim hazır Windows'um var flashta açılırsa kurmayı deneyeceğim.

Windows kurdun mu?

Hocam açtım şu an kuruyorum ilk gün kafam bulanık olduğundan aklıma gelmemişti 2 gündür takılıp kalmıştım teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Biosunu bir sıfırla bu rehberle.
Sonra PSU kablosunu prizden çıkar, kasanın güç düğmesine 20 saniye basılı tut sonra da 10-15 kere güç düğmesine bas çek yap. Statik elektrik boşalsın belki ondan açılmıyordur.

Hocam BIOS'ta takılı kaldıktan sonra bilgisayarı kapadım geri açamadım Windows yüklü değildi uyarı yediğim için cevap veremedim şu an tekrar deneyeceğim hazır Windows'um var flashta açılırsa kurmayı deneyeceğim.

Hocam açtım şu an kuruyorum ilk gün kafam bulanık olduğundan aklıma gelmemişti 2 gündür takılıp kalmıştım teşekkür ederim.

SSD değiştiği için arkadaşların dediği gibi içinde Windows olmadığından o yüzden BIOS'a atıyordur.

Biosunu bir sıfırla bu rehberle.
Sonra PSU kablosunu prizden çıkar, kasanın güç düğmesine 20 saniye basılı tut sonra da 10-15 kere güç düğmesine bas çek yap. Statik elektrik boşalsın belki ondan açılmıyordur.

SSD değiştiği için arkadaşların dediği gibi içinde Windows olmadığından o yüzden BIOS'a atıyordur.

Şu an kurulum tamamlandı ama kasamda güç tuşunun yanında bir kırmızı bir beyaz olmak üzere 2 LED var bu LED'lerden kırmızı olanı ara sıra yanıyor ilk aldığımda böyle bir şey yoktu arızadan sonra oldu internette ve Technopat'ta bazıları sıkıntı değil bende de var demiş ama bir tık korkuttu.

Şu an kurulum tamamlandı ama kasamda güç tuşunun yanında bir kırmızı bir beyaz olmak üzere 2 LED var bu LED'lerden kırmızı olanı ara sıra yanıyor ilk aldığımda böyle bir şey yoktu arızadan sonra oldu internette ve Technopat'ta bazıları sıkıntı değil bende de var demiş ama bir tık korkuttu.

PC çalışıyorsa neyi korkutuyor? Kafana takacağın bir şey değildir.

Depolama ışığı diye biliyorum o ışık. Endişelenilecek bir şey değil.

Örnek konu

PC çalışıyorsa neyi korkutuyor? Kafana takacağın bir şey değildir.

Hala yaşadığım sorun devam ediyor kasanın camını takarken bir fana kablo değiyormuş gibi ses çıkıyor ve fanların sesi yükseliyor ve anında monitöre gelen ekran gidiyor ve gelmiyor ama garantide ekran kartının her şeyinin düzgün olduğunu ek olarak yazmışlar.

Geri
Yukarı