Yeni Sistem Toplamak İçin Uygun Zaman Mı?

27 mayısta gelir derler, stok bulamazsın. Haziran sonu diyorum ben. Ayrıca 6. nesil sistem toplayıp ekran kartını sonra almayı tercih edebilirsiniz fakat 5000 lira bütçeniz yoksa tavsiye etmem.

Ekran kartı dışında beklemen gereken birşey yok. Hemen oyuna başlamak istiyorsan satarken para kaybettirmeyecek ikinci el GTX 750Ti veya GTX 950 al oyununa bak. Yeni kartlar çıktığı zaman zararsız veya en az zararla elindeki kartı satar yeni kart bakarsın.
Ben sistemi topladım ekran kartı almadım bekliyorum. Eski kartlara 1000TL üstü para vermeye gerek yok. Alınacaksa yenisi alınır diye bakıyorum olaya.

@BlackBelt in de dediği gibi...Hala daha GTX780 Tİ 2100 TL iken GTX 9xx serisi kartların kısa sürede düşeceğini sanmıyorum. Zaten bütçen de 2700 TL imiş.Beklemeden GTX960 ile bir sistem dizebilirsiniz kendinize.

1080 27 mayista , 1070 10 haziranda piyasalarda olacak. Türkiye ye gelmesi de bu tarihlerden sonra 1-2 haftayi bulur. Sistemleri guc bela topluyoruz. Ve hazir yeni ekran kartlari cikmisken niye 2 yillik kartlarla sistem toplayasiniz ki ? Bence beklenmeli. Amd tarafindsn da yeni ekran kartları tanitilip nvidiaya cevap verilecektir. Piyasaiyice kizisinca fiyatlar makul seviyelere iner diye düşünüyorum

Herkese önerileri için teşekkür ediyorum. 1xxx serisi yeni çıktığında f/p olarak çok kötü olacaktır. Ben de fiyatların makul seviyelere inmesinin uzun zaman alacağını düşüdüğüm için şimdi 960 almaya karar verdim. Ne yazık ki 1-2 ay (belki de daha fazla) bekleyecek kadar sabrım yok.

Senin o baktığın Matrix Platinum... Eğer diğer normal modellere bakarsan fiyatı görebilirsin. O ekran kartı gibi özel ve yüksek maaliyetli ekran kartlarının fiyatı kolay kolay düşmez, bunu aklından çıkarma.
Ayrıca o ekran kartı 3800 lira değil, hepsiburada.com öyle yüksek fiyatlar yazıp indirim yapmış gibi fiyatı normal seviyelere çekiyor, GTX960 1150TL mi sana soruyorum? MSI Nvidia GeForce GTX 960 4GB 128Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Fiyatı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı