Yeni toplanan bilgisayar açılmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eski nesil işlemci bulamazsam kurulum yapamayacak mıyım, ilginç vallahi.

Araştırdım no pin yazıyor normalmiş yani😁

Bazı ankartlarda görüntü gelmeden de BIOS güncellemesi yapabiliyorsunuz, yani ben MSI B550 Tomahawk da yapmıştım ve görüntü gelmişti (anakart değişimi).

Bazı ankartlarda görüntü gelmeden de BIOS güncellemesi yapabiliyorsunuz, yani ben MSI B550 Tomahawk da yapmıştım ve görüntü gelmişti (anakart değişimi).

Anakart bulmak lazım o da zor, işlemci bulmak daha mantıklı o zaman.

@HoL1qan hocam araştırdım baktım şimdi arkadaşın dediği durum söz konusu. Anakart ilk çıktığında 12. ve 13. nesil işlemciler için hazır olarak çıkmış bir sonraki (2802) BIOS güncellemesi ile 14. nesil işlemciler için mikrokodu eklemişler. Dolayısıyla 12. veya 13. nesil bir işlemci ile anakartın BIOS'unu güncelleyip ondan sonra 14400F işlemcini takarsan çalışması lazım.

İşlemci bulmam lazım o halde, farklı bir yolu yok demek ki. Başka bir yolla yapabilsek keşke.

Anakart sitesi üzerinden en son güncel BIOS'u herhangi bir flash ile arka panelde mevcutsa Q-flash USB yerine takarak güncellemeniz gerekiyor. Q-flash butonuda var ise sistem kapalıyken ve USB Q-flash girişinde takılı ise Q-flash düğmesine basın ve sistem kendini karanlık ekranda güncelleyip (yaklaşık 10dk) kapatacaktır.

Anakart i güncellemen yeterli olucak bazı anakartlar da görüntü gelmeden de arkadaki düğmeler ile güncelleniyor diye biliyorum

Herseyi doğru takmışsın

Selamlar arkadaşlar, Gaming.Gen.TR'den sistem topladım, kargoda taşıma sırasında zararı en aza indirmek için demonte olarak sipariş verdim. Bir şekilde internetten video izleyerek yaparım diyordum fakat bir şeyi ya yanlış ya da eksik yaptım. Power tuşuna bastım fanlar ve RGB çalıştı fakat 10-15 saniye sonra kapandı, ekrana da görüntü gelmedi. Birkaç görsel attım net çıkmayan veya başka açıdan çekmemi istediğiniz görsel olursa yükleyebilirim.

Eki Görüntüle 2185044
Eki Görüntüle 2185045
Eki Görüntüle 2185046

Merhaba hocam demonte nasıl seçiyorsuniz ben seçemiyorum.

Anakart sitesi üzerinden en son güncel BIOS'u herhangi bir flash ile arka panelde mevcutsa Q-flash USB yerine takarak güncellemeniz gerekiyor. Q-flash butonuda var ise sistem kapalıyken ve USB Q-flash girişinde takılı ise Q-flash düğmesine basın ve sistem kendini karanlık ekranda güncelleyip (yaklaşık 10dk) kapatacaktır.

Teşekkür ederim hocam çözüm bu bence, isteyim eve gidince bakacağım. 🙏🏻☺️

Merhaba hocam demonte nasıl seçiyorsuniz ben seçemiyorum.

Not kısmına yazıyorsunuz hocam ben öyle yaptım.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim hocam çözüm bu bence, isteyim eve gidince bakacağım. 🙏🏻☺️

Rica ederim. Bende 14700KF ile uyumsuz bir (sonradan BIOS Update ile 14.nesil işlemci uyumluluğu almış) anakart seçmişim. 4090 var ve görüntü gelmiyordu ne yaptıysam. Gigabyte sitesinde destek kısmında küçücük yazdıkları 14 nesil için Update gereklidir yazısını gördüm şans eseri :)

Eğer Q-flash işlemi yapamıyorsan bir şekilde bir yerden önceki nesil işlemci bulup taktıktan sonra BIOS güncellemen gerekiyor. Belki internette başka şekilde güncellemeside olabilir ama hiç bakmadım başka türlü şekilde varsa da.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı