YGS İçin Okul Zamanı Etüt Merkezine Mi Gidilmeli Evde Mi Çalışılmalı?

Regalbeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu an belli YGS konularını bitirdim ve okul açılana kadar bütün YGS konularına 1 kez bakmış ve her ünite için ortalama 50 soru çözmüş olacağım. Ancak konularla ilgili soru pek çözmedim 50 40 soru ile yetindim. Bazı arkadaşlarım etüt merkezine gidip hafta sonları ders görüp hafta içler soru çözüyorlar ve buna devam ediyorlar. Konu bakımından gerideler ama soru çözümünü bol bol yapmışlar. Şimdi ben oraya gitmek yerine okul başlayana kadar YGS konularını bitirip sonra da tamamen soru çözümüne mi geçsem yoksa bu etüt merkezine gidip konularda yavaşlayıp ancak üstlerine çözeceğim soru sayısını artırıp böyle devam mı etsem ? Tabii eğer oraya gidersem soru sorma imkanım var hocalara falan. Ama gitmezsem de oraya vereceğim (aylık 500 civarı) parayı özel derse verebilirim ve kendim evde çalışabilirim konularda hızlı bitirmiş olup soru çözerim üstlerine. Bir çok öğrenci konu eksiği bırakmayın diyor okula yoksa sıkıntı oluyor diyorlar o yüzden buraya gitmekten de çekiniyorum. Sizce ne yapmalıyım ?

Yaşça küçüğüm senden ama, benim tavsiyem tüm konularını bitirip etüt merkezine başlaman. Konu eksiği olunca hiçbirşey ilerlemiyor. Tüm konuları bitirip ve etüt merkezine gitmen, planlı olarak soru çözmen bence iyi olur.

Yaşça küçüğüm senden ama, benim tavsiyem tüm konularını bitirip etüt merkezine başlaman. Konu eksiği olunca hiçbirşey ilerlemiyor. Tüm konuları bitirip ve etüt merkezine gitmen, planlı olarak soru çözmen bence iyi olur.
Etüt merkezinde konu anlatımı da var ve oraya gidersem onların planlarına uymam gerekiyor. Yani tüm konuları bitirme imkanım olmuyor. Eğer tüm konuları bitirirsem ya evde soru çözeceğim ve yapamadıklarımı özel ders alıp hocalara sorup ya da okulda hocalara sorup halletmem lazım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı